دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶
حوادث ایران و جهان
hamchap.ir
آگهی
پربیننده ترین اخبار این ماه
/ لیست اخبار از گوشه کنار جهان
دوربینی یک‌دهم چشم پشه
دوربینی یک‌دهم چشم پشهاشتوتگارت> دوربینی که بیشتر قابلیت‌های دوربین‌های معمولی را دارد و با استفاده چاپگر‌های سه‌بعدی تولید شده به اندازه یک دانه نمک است و یک دهم چشم یک پشه اندازه دارد.

۲۷۰ روز پیش
حمله به مغازه فروشنده گوشت حلال
حمله به مغازه فروشنده گوشت حلالمیدلند> مغازه یک مسلمان فروشنده گوشت حلال مورد حمله یک فرد اسلام‌ستیز قرار گرفته و با پرتاب مایع آتش‌زا در آتش سوخت.

۲۷۰ روز پیش
این زرافه گردن ندارد
این زرافه گردن نداردتانزانیا> پس از اینکه عکسی از یک زرافه عجیب با عنوان زرافه‌ای که گردن ندارد در فضای مجازی منتشر شد صاحب عکس مجبور شد درباره آن توضیح دهد.

۲۷۱ روز پیش
نخستین کتانی چوبی
نخستین کتانی چوبیبن> شرکت آلمانی اسنیکر پس از اینکه متوجه شد گیاهخوار‌ها به‌علت به‌کار رفتن چرم (پوست حیوانات) در تولید این نوع کتانی از خرید آن خودداری می‌کنند کتانی‌هایی با استفاده از الیاف چوب تولید کرد.

۲۷۱ روز پیش
جراحت ناشی از اعتیاد به گیم رایانه‌ای
جراحت ناشی از اعتیاد به گیم رایانه‌ایپکن> پلیس چین پسر ۱۹ ساله‌ای را که از درد پاها و غذا نخوردن به حالت نیمه‌بیهوش در فضای سبز افتاده بود به بیمارستان انتقال داد؛ آنجا مشخص شد که این پسر بیش از ۶ روز را به‌صورت مداوم در گیم‌نت مشغول بازی رایانه‌ای آنلاین بوده است.

۲۷۱ روز پیش
ترسناک‌ترین سرسره جهان
ترسناک‌ترین سرسره جهانلس‌آنجلس>‌ ‌ سرسره‌ای شیشه‌ای در ارتفاع ۳۰۰‌ متر بالاتر از سطح زمین در شهر لس‌آنجلس آمریکا قرار دارد و علاقه‌مندان به هیجان می‌توانند از طبقه۷۰ یک ساختمان حدود ۱۴متر را روی این وسیله سر بخورند.

۲۷۱ روز پیش
دعوت همسایه‌های کانادایی به افطار
دعوت همسایه‌های کانادایی به افطارآلبرتا> خانواده مسلمانی در شهر کلگری کانادا همسایه‌های خود را برای افطار دعوت کردند.

۲۷۲ روز پیش
زنی که لهجه‌اش را عمل کرد
زنی که لهجه‌اش را عمل کردتگزاس> زن آمریکایی پس از جراحی لثه که به‌خاطر نامرتب بودن دندان‌هایش انجام شد لهجه‌ بریتانیایی پیدا کرد.

۲۷۲ روز پیش
پکن سالانه ۱۱ سانتی‌متر نشست می‌کند
پکن سالانه ۱۱ سانتی‌متر نشست می‌کندپکن>‌ ‌عکس‌های ماهواره‌‌ای نشان می‌دهد استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی پایتخت کشور چین باعث شده، پکن سالانه ۱۱سانتی‌متر نشست کند.

۲۷۲ روز پیش
بهترین دانشگاه‌ها را در ۴ منطقه دنیا بشناسید
بهترین دانشگاه‌ها را در ۴ منطقه دنیا بشناسیدنظام رتبه‌بندی QS به تازگی جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را بر اساس چهار منطقه آسیا، بریکس، آمریکای لاتین، کشورهای عربی، آسیای میانه و اروپای مرکزی اعلام کرد.

۲۷۲ روز پیش
تقلب در نت‌برداری از حرف‌های رئیس
تقلب در نت‌برداری از حرف‌های رئیسلندن> کارمندی که راهکارهای گوناگون تظاهر به نت‌برداری از حرف‌های رئیس را آموزش داده بود خبرساز شد.

۲۷۴ روز پیش
کلاس فلسفه در استادیوم مصر
کلاس فلسفه در استادیوم مصرقاهره> استقبال بیش از حد دانش‌آموزان مصری از کلاس خصوصی فلسفه، استاد مدرس را وادار کرد برای تشکیل کلاس یک ورزشگاه فوتبال را اجاره کند.

۲۷۴ روز پیش
کوادکوپتر‌ها در خدمت نمایش خط فقر
کوادکوپتر‌ها در خدمت نمایش خط فقرکیپ‌تاون> عکاسی اهل آفریقای‌جنوبی برای نشان دادن تلقی جدیدی از خط فقر با استفاده از کوادکوپتر‌(هواپیمای بدون سرنشین چهارملخه) خط مرزی محله‌های اعیان‌نشین و فقیرنشین آفریقای جنوبی را به تصویر کشیده است.

۲۷۵ روز پیش
مینی‌مالیست‌ترین خانه‌دار جهان
مینی‌مالیست‌ترین خانه‌دار جهانتوکیو> یک مرد ژاپنی با الهام از تعالیم عرفان شرقی مبنی بر خلوت بودن ذهن و محیط، در خانه‌اش از کمترین وسایل ممکن استفاده می‌کند.

۲۷۷ روز پیش
کفشی که به دور پایتان بسته می‌شود
کفشی که به دور پایتان بسته می‌شودشرکت ایتالیایی تولید‌کننده کفش ویبرام با همکاری طراحی ژاپنی به نام ماسایا هاشیموتو نوآوری جدیدی را در تولید کفش‌ خلق کرده‌اند.

۲۷۸ روز پیش
پدر هم‌درد و هم‌زخم کودک سرطانی
پدر هم‌درد و هم‌زخم کودک سرطانیکانزاس> پدر کودکی که از جای زخم ناشی از در آوردن یک تومور سرطانی ناراحت بود، برای همد‌ردی با فرزند خود اثر زخمی درست شبیه او روی سرش خالکوبی کرد.

۲۷۸ روز پیش
دختر المپیکی جان ۲۰‌ نفر را نجات داد
دختر المپیکی جان ۲۰‌ نفر را نجات دادبن> شناگر پناهنده سوری که در آلمان موفق شد سهمیه المپیک بگیرد، در جریان مهاجرت به این کشور در دریا جان ۲۰ نفر را نجات داده بود.

۲۷۸ روز پیش
سیگار، بهانه زایمان بدون درد
سیگار، بهانه زایمان بدون دردسیدنی> نتایج یک پژوهش در استرالیا نشان می‌دهد که مصرف سیگار هنگام بارداری به بهانه کوچک‌شدن نوزاد هنگام تولد و کاهش درد زایمان رواج زیادی پیدا کرده است.

۲۷۸ روز پیش
ماری که در پوست خود نمی‌گنجد
ماری که در پوست خود نمی‌گنجدکانبرا> یک مار پیتون در حال پوست انداختن بود که در تونل دایره‌ای پوست جدا شده خود گیر افتاد و حدود ۳ساعت طول کشید تا از پوست قدیمی خود خارج شود.

۲۷۹ روز پیش
عکسی متفاوت از خانه کعبه
عکسی متفاوت از خانه کعبهمکه> عکسی که زاویه‌ای متفاوت از خانه کعبه را نشان می‌دهد به سرعت در فضای مجازی منتشر شد.

۲۷۹ روز پیش
راه‌حل شهر ژاپنی برای بالا بردن میزان زاد و ولد
راه‌حل شهر ژاپنی برای بالا بردن میزان زاد و ولداورایاسو شهری در حومه توکیو قصد دارد در یک طرح مقدماتی با کمک به زنان برای پرداخت مخارج انجماد تخمک‌هایشان به افزایش زادوولد کمک کند.

۲۸۰ روز پیش
حبس شیر‌ها برای نجات زندگی‌شان
حبس شیر‌ها برای نجات زندگی‌شانگجرات> پس از مفقود شدن ۳ نفر در جنگل‌های غرب گجرات هند ۱۸ قلاده شیر در این منطقه به‌عنوان متهم ردیف اول به دام افتادند.

۲۸۰ روز پیش
کنفرانس روی دوچرخه ۷ نفره
کنفرانس روی دوچرخه ۷ نفرهنیویورک> شرکت آمریکایی CoBi دوچرخه‌ای ساخته که است که همزمان ۷ نفر می‌توانند روی آن نشسته و درباره موضوعی مشترک گفت‌وگو کنند.

۲۸۱ روز پیش
تمیزترین روستای قاره آسیا
تمیزترین روستای قاره آسیابمبئی> گردشگر‌ها روستای مالینونگ در شرق هند را تمیزترین روستای قاره آسیا می‌دانند.

۲۸۱ روز پیش
درباره دستمزد دولتی‌ها در کانادا
درباره دستمزد دولتی‌ها در کاناداع. اخلاقی: براساس قانونی که ۲۰سال پیش در ایالت آنتاریو کانادا به تصویب رسیده است (به نام Public Sector Salary Disclosure) حقوق تمامی افراد و مسئولانی که در نهادهای دولتی این ایالت مشغول به‌کار هستند یا در نهادهایی شاغل هستند که از دولت آنتاریو کمک هزینه دریافت می‌کنند (مانند اکثر دانشگاه‌ها) به شرط آنکه حقوق دریافتی سالانه ایشان معادل و یا بیشتر از ۱۰۰۰۰۰ (صد هزار) دلار کانادا باشد، مبلغ دریافتی ایشان با ذکر دقیق نام و مشخصات به‌صورت سالانه در دسترس افکار عمومی قرار می‌گیرد.

۲۸۱ روز پیش
شکلات با مزه گوشت قرمز
شکلات با مزه گوشت قرمزاوکلند>‌ ‌مردی در نیوزلند شکلات‌هایی با مزه گوشت قرمز درست می‌کند.

۲۸۱ روز پیش
جابه‌جا نکردن خودرو به‌خاطر یک پرنده
جابه‌جا نکردن خودرو به‌خاطر یک پرندهاوهایو> راننده یک خودرو پس از مشاهده لانه کردن یک پرنده‌ای کنار برف‌پاک‌کن‌های خودرواش نه‌تنها از خودرواش استفاده نمی‌کند بلکه یک چتر را هم روی لانه این پرنده نصب کرده است.

۲۸۱ روز پیش
اتوبوسی که باشگاه است
اتوبوسی که باشگاه استلندن> شرکتی در انگلستان اتوبوس‌هایی به نام Ride۲Rebel را عرضه می‌کند که داخل آنها وسایل ورزشی وجود دارد و افرادی که به‌علت کمبود وقت ورزش نمی‌کنند می‌توانند در مسیر محل کار خود تحرک لازم را داشته باشند.

۲۸۱ روز پیش
لاستیک الماس نشان
لاستیک الماس نشاندوبی> شرکتی در دوبی گران‌ترین لاستیک‌های جهان را با استفاده از موادی مانند طلا و حتی الماس ساخت.

۲۸۴ روز پیش
بهترین رستوران جهان کجاست؟
بهترین رستوران جهان کجاست؟رستوران ایتالیایی اوستریا فرانچسکانا در رقابت ۵۰ رستوران برتر جهان در سال ۲۰۱۶ با شکست دادن رستورانی اسپانیایی که قهرمان سال گذشته این رقابت به شمار می‌رفت، رتبه اول را از آن خود ساخت.

۲۸۵ روز پیش

صفحه ۹ از ۱۰ صفحه
صفحه اول صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8
9
10 صفحه بعد صفحه آخر