مدیرکل بهزیستی استان سمنان:

۳۵ درصد معابر شهری استان سمنان برای سالمندان مناسب‌سازی شد

شاهرود - مدیرکل بهزیستی استان سمنان با بیان اینکه بالغ بر چهار هزار سالمند تحت پوشش این اداره کل هستند، گفت: تنها ۳۵ درصد معابر شهری استان برای این قشر مناسب‌سازی شده است.
۳۵ درصد معابر شهری استان سمنان برای سالمندان مناسب‌سازی شد

علیرضا ایزد پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه تنها ۳۵ درصد معابر شهری استان سمنان برای سالمندان مناسب‌سازی شد، ابراز داشت: مناسب‌سازی فضای شهری اقدامی که صرفاً با همکاری سایر نهادها و دستگاه‌ها امکان‌پذیر است لذا این مهم می‌طلبد شهرداری‌های سطح استان در این خصوص ضوابط و مقررات لازم‌الاجرا را رعایت کنند.

وی افزود: متأسفانه به علت عدم اجرای صحیح ضوابط در طراحی ساختمان‌ها و محیط‌های شهری و معابر و حتی ادارات برای تردد سالمندان و معلولان مشکلات زیادی ایجادشده است.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه خطر سقوط که یکی از مشکلات عمده در دوران سالمندی است، ابراز داشت: معابر نامناسب ازجمله مسیرهای ناهموار، پیاده‌روهای کم‌عرض، مسیرهای دارای اختلاف سطح، کمبود نور کافی در شب، شیب‌های تند، پله‌های غیراستاندارد و غیره در ایجاد آن نقش دارند.

ایزد پور بابیان اینکه بهزیستی استان سمنان جمعیتی حدود چهار هزار و ۸۳ سالمند را تحت پوشش خود دارد، تصریح کرد: حدود بیش از ۹ درصد از جمعیت استان رو سالمندان تشکیل می‌دهند و همچنین از ۹ مرکز نگهداری سالمندان چهار مورد شبانه‌روزی و پنج مرکز دیگر روزانه هستند.

وی افزود: این میزان سالمند خدماتی نظیر برقراری مستمری، بهره‌برداری از خدمات مراکز روزانه و ویزیت در منزل، اجرای طرح مراقبین سالمند در شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و شاهرود، نگهداری سالمندان واجد شرایط در مراکز شبانه‌روزی سطح استان، پرداخت کمک‌هزینه دسترسی و مناسب‌سازی منزل، پرداخت کمک‌هزینه خرید وسایل کمک توان‌بخشی، پرداخت کمک‌هزینه ایاب و ذهاب و دیگر خدمات مددکاری را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، نهم مهرماه در تقویم بین‌الملل به نام روز جهانی سالمند نام‌گذاری شده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha