امداد رسانی به ۱۹۰ نفر از متاثرین از سیل و آب‌گرفتگی در ۴ استان 

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات گفت: در ۷۲ ساعت گذشته امدادگران به ۱۹۰ نفر از گرفتاران در سیل و آب گرفتگی در چهار استان امدادرسانی کرده و ۱۳۷ نفر را در اردوگاه‌های اسکان اضطراری ساماندهی کردند.
امداد رسانی به ۱۹۰ نفر از متاثرین از سیل و آب‌گرفتگی در ۴ استان 

به گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال‌احمر، «مرتضی سلیمی» گزارشی از خدمت رسانی این جمعیت را به چهار استان سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس و هرمزگان در سیل روزهای گذشته اعلام کرد.

وی اظهارداشت: در سیل و آبگرفتگی ٧٢ ساعت گذشته در ٩ شهرستان خاش، سرباز، سیب و سوران، فنوج، مهرستان، زیرکوه، دارا، جاسک و میناب اتفاق افتاد و امدادگران جمعیت هلال احمر به ۱۴ شهر و روستا امدادرسانی کردند.

وی گفت: در ۷۲ ساعت گذشته امدادگران جمعیت هلال احمر، مجموعا به ۱۹۰ نفر امدادرسانی و ۱۳۷ نفر را در اردوگاه های اسکان اضطراری ساماندهی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات یادآور شد: در شهرستان جاسک ٢ نفر از هموطنانمان به دلیل گیرافتادن ۴٠۵ در مسیر سیلاب و ۲ نفر در میناب به دلیل گیر افتادن پراید در سیلاب فوت کردند. تلاش‌ها برای پیدا کردن یک مفقود جاسک و مفقودین در هرمزگان همچنان ادامه دارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: ٢٣تیم با ظرفیت ٨٩نفر به مناطق متاثر از سیل و آب گرفتگی اعزام شدند و ۱۶ دستگاه چادر، ۴۹ تخته پتو، ۵۸ ست شستشو، ۳۸۲ قوطی کنسروجات تا کنون بین هموطنان توزیع شده است و امداد رسانی در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، پدیده مونسون یا بادهای اقیانوسی و استوایی با وجود برکات و ثمرات زیادی که برای سیستان و بلوچستان به همراه دارد و بسیاری از مردم جنوب استان از آن استقبال می‌کنند اما در برخی مواقع زیان آور و مشکل آفرین شده و خساراتی به بخش‌های زیربنایی، کشاورزی و مسکن وارد می‌کند.

سیستان و بلوچستان به ویژه مناطق جنوبی آن همواره ۲ پدیده مونسون در تابستان و آب و هوای مدیترانه‌ای و سامانه کم فشار سودان را در زمستان تجربه می‌کند.
پدیده مونسون در تابستان بر روی اقیانوس هند تشکیل شده که به دنبال آن بارش‌های شدید بر روی دریا در هندوستان و پاکستان می‌بارد و اثرات آن سیستان و بلوچستان به ویژه مناطق جنوبی و مرکزی این استان را فرا می‌گیرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha