رئیس سازمان امداد و نجات خبر داد:

امدادرسانی به ۴ استان متاثر از سیل

رئیس سازمان امداد و نجات درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده در استان سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون ١٦ شهرستان و ٢٢ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین متاثر از سیل بوده‌اند.
امدادرسانی به ۴ استان متاثر از سیل

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات درباره آخرین خبرها از سیل و آبگرفتگی در برخی نقاط کشور تا صبح امروز گفت:  از ٩ مهر ماه لغایت ١٣ مهر تا ساعت ٥ صبح چهار استان (سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، فارس، هرمزگان) متاثر از سیل بوده‌اند.

وی ادامه داد:  ١٦ شهرستان (خاش، سرباز، سیب و سوران، فنوج، مهرستان، زیرکوه، داراب، شیراز، قیر و کارزین، فسا، خنج، لارستان، زرین دشت، بندرعباس، جاسک و میناب) متاثر از سیل بوده‌اند.

سلیمی درباره امدادرسانی به ٢٢شهر، روستا و مناطق عشایرنشین گفت: تاکنون به ٣٠٠ نفر امدادرسانی شده و ١٣٧ نفر هم اسکان اضطراری شده‌اند. تعداد فوت شدگان نیز ۵ نفر است که ۳ نفر در جاسک و ۲ نفر در میناب بوده‌اند. همچنین تعداد گیرافتادن در مسیر سیلاب ٤٠٥ نفر گزارش شده است. در این میان ۱۷ دستگاه خودرو نیز رهاسازی شده‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: ۳۵ تیم شامل ۱۳۲ نفر به محل اعزام شدند و ۱۶ دستگاه چادر، ۵۹ دستگاه تخته پتو، ۵۸ ست شستشو، ٣٨٢ قوطی کنسرو جات و ۱۱۳ کیلوگرم قند و شکر به محل حادثه اعزام شده است. امدادرسانی در سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان ادامه دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha