رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ در گفت‌وگو با ایلنا:

سرقت‌های خرد توسط معتادان متجاهر؛ بزرگترین مشکل در تهران/ فراوانی پایین جرائم جنایی در پایتخت

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه بیشتر جرائم در صحنه جرم کشف می‌شوند، گفت: بزرگترین مشکل ما در تهران سرقت‌های خرد است که توسط معتادان متجاهر انجام می‌شود.
سرقت‌های خرد توسط معتادان متجاهر؛ بزرگترین مشکل در تهران/ فراوانی پایین جرائم جنایی در پایتخت

سردار علیرضا لطفی (رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره مراکز تشخیص جرم گفت: امکانات علمی و فنی در مراکز تشخیص هویت تهران در کشور کم‌نظیر است.

وی ادامه داد: آزمایشگاه‌های بسیار خوب و مجهزی در تهران وجود دارد که به تشخیص و کشف سریعتر جرم به ما کمک می‌کنند.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره مدت زمان کشف جرم در پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: مدت زمان کشف جرائم در پلیس متفاوت است، برخی از جرائم توسط تیم تشخیص هویت در صحنه جرم کشف شده است.

سردار لطفی تصریح کرد: کشف جرم به آثاری که در صحنه جرم وجود دارد، بستگی دارد. انواع و اقسام آثاری که در صحنه جرم باقی مانده است به کشف هرچه سریعتر جرم کمک می‌‌کند.

وی همچنین درباره وقوع جرایم در تهران خاطرنشان کرد: فراوانی جرائم جنایی و سرقت‌های خشن در تهران بسیار پایین است و بیشترین مواردی که ما با آن مواجه هستیم، سرقت‌های خرد است.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ یادآور شد: ما برای برخورد با سرقت‌های خرد برنامه‌ریزی گسترده‌ای داریم، جمع‌آوری معتادان متجاهر در مناطق شوش و هرندی در همین راستا است. همانطور که گفتم بیشترین مشکل ما سرقت‌های خرد است که توسط معتادان متجاهر انجام می‌شود و بیشتر لوازم خودرو نیز سرقت می‌شود.

سردار لطفی درباره کیف‌قاپی و موبایل‌قاپی تصریح کرد: ما در این باره نیز برنامه‌ریزی متعددی داریم و طرح صاعقه را در چند مرحله اجرا کردیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha