تمهیدات پیشگیرانه پلیس راه آهن ویژه زائران اربعین حسینی(ع)

تهران - ایرنا - فرمانده پلیس راه آهن کشور از آمادگی کامل این پلیس برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زوار اربعین حسینی(ع) خبر داد.
تمهیدات پیشگیرانه پلیس راه آهن ویژه زائران اربعین حسینی(ع)

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس سرهنگ 'حشمت اله ملکی' افزود: پلیس راه آهن در ماموریت اربعین حسینی (ع) امسال با استفاده از تمهیدات پیش بینی شده، تحت تابعیت دستورالعمل های صادره از قرارگاه ابوذر پلیس پیشگیری، انجام وظیفه می کند.

وی توضیح داد: زوار اربعین حسینی (ع) برای رسیدن به مرزهای خروجی کشور و پایانه های مرزی از امکانات موجود در صنعت ریلی و هوایی کشور استفاده می کنند که در این راستا پلیس راه آهن و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تمهیدات مطلوبی را برای ارائه هرچه بهتر خدمات ریلی به مردم پیش بینی کرده است.

فرمانده پلیس راه آهن کشور تصریح کرد: با همکاری و مساعدت روسا و مدیران راه آهن جمهوری اسلامی ایران امسال نسبت به سال گذشته تعداد قطارهای مسافری برای جابه جایی زائران ۴۶ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ ملکی با معرفی پایانه غربی راه آهن در کرمانشاه و پایانه جنوبی در اهواز این دو محور را از مهمترین ایستگاه های خطوط ریلی کشور که پذیرای خیل عظیمی از زائران اربعین حسینی (ع) خواهد بود، دانست.

وی افزود: ۷۰ درصد از حجم مسافرانی که پایانه های ریلی را برای مسیر سفر خود انتخاب می کنند به پایانه های غربی کشور و ۳۰ درصد باقیمانده با مراجعه به پایانه جنوب از مرزهای جنوبی کشور اقدام به خروج می کنند.

وی با بیان اینکه ارتقاء امنیت مسافران خطوط ریلی کشور اولویت اول پلیس راه آهن است، عنوان کرد: همکاری های متقابل مردم با پلیس به منظور ارتقاء نظم و امنیت در تحقق اولویت های ماموریتی پلیس راه آهن نقش تاثیرگذاری دارد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور ضمن دعای خیر برای همه زائران و مشتاقان زیارت عتبات عالیات اظهار داشت: لازم است مردم نهایت همکاری و تعامل را با خدمتگزاران خود در سراسر مسیرهای منتهی به مرزهای چهار گانه داشته باشند.

وی به زائران توصیه کرد: در ایستگاه های راه آهن به هنگام شارژ تلفن همراه نسبت به عدم جابه جایی آن توسط افراد ناشناس هوشیار باشند، بدون هماهنگی با رئیس قطار اقدام به جابه جایی صندلی و یا کوپه خود نکنند، همچنین به هنگام ادای فرایض حتما یک نفر در کوپه به منظور حفظ و مراقبت از اموال دیگران بماند.

سرهنگ ملکی همچنین عنوان کرد: زائران اشیاء قیمتی خود نظیر گوشی تلفن همراه، پول نقد و طلاجات را در معرض دید عموم قرار ندهند، اطلاعات شخصی خود را به راحتی در اختیار افراد ناشناس نگذارند و در حفظ اوراق هویتی خود نظیر گذرنامه و نظایر آن کوشا باشند.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha