طرح نماد در ۲۰ هزار مدرسه اجرا می‌شود 

بجنورد- ایرنا- طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش‌آموزان (نماد) امسال در ۲۰ هزار مدرسه کشور به اجرا درمی‌آید.
طرح نماد در ۲۰ هزار مدرسه اجرا می‌شود 

رئیس اداره پیشگیری از اعتیاد وزارت آموزش و پرورش، پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از این تعداد، ۶ هزار و ۵۷۸ مدرسه پارسال زیر پوشش برنامه های طرح نماد قرار گرفته بودند.

عین‌الله طیموری اظهار داشت: پارسال ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح نماد مصوب شد که تنها ۱۰ درصد آن جذب شد و امسال هم همین میزان اعتبار برای اجرای این طرح مصوب شده که تا کنون پرداخت ۱۰۰ میلیارد ریال آن محقق شده است.  

وی کمبود اعتبار را دغدغه اصلی در اجرای این طرح عنوان کرد و افزود: طرح نماد از سال ۹۵ در مدارس سطح کشور آغاز شده که در سال اول،  ۷۲ مدرسه در استان های البرز، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، فارس و سیستان و بلوچستان زیر پوشش قرار گرفت.  

طیموری با اشاره به همکاری ۱۳ دستگاه و نهاد در اجرای این طرح گفت: طرح نماد در سه مرحله اجرا می شود که مرحله نخست شامل اقداماتی همچون شناسایی مشکل و آگاهی رسانی است و مشکلات، بر اساس خوداظهاری دانش آموز و یا اظهارات والدین و مربیان شناسایی می شود.  

رئیس اداره پیشگیری از اعتیاد وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: در مرحله دوم، آسیب های دانش آموز غربالگری می شود و در مرحله سوم برای بهبودی مشکل اقدام می شود.

به گزارش ایرنا در استان خراسان شمالی تمام مدارس شهرستان اسفراین و بخشی از مدارس شهرستان بجنورد زیر پوشش طرح نماد قرار دارند.  

در خراسان شمالی، ۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه زیر نظر ۱۴ هزار معلم، تحصیل می کنند.  

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha