رقابت بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز در پویش رشد فضایل اخلاقی

تهران- ایرنا- سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: تاکنون ۱۱ هزار و ۳۱۷ اثر به دبیرخانه پویش ملی «یک = دیگر» با هدف جمع‌آوری آثار دانش‌آموزان ایرانی با موضوع «بنی آدم اعضای یک پیکرند» ارسال شده است.
رقابت بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز در پویش رشد فضایل اخلاقی

رضا بامداد اصل روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اشاره به مشارکت ۳۲ استان کشور در این پویش ملی افزود: استان‌های خراسان‌رضوی با هزار و ۳۲۲ اثر، خراسان جنوبی هزار و ۱۶۳ اثر و هرمزگان با هزار و ۱۰۴ اثر بیشترین آثار را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند.

وی گفت: کانون‌های دانش‌آموزی هلال‌احمر استان‌ها با جمع‌آوری آثار در قالب نثر، ‌داستان کوتاه، توصیف، نوشتن نامه(دل نوشته)، شعر، نقاشی و اثر خلاقانه سعی در مشارکت در این پویش ملی دارند. این آثار پس از جمع‌آوری، در هیات داوران مورد بررسی قرار می گیرد و به بهترین آثار بر حسب مقطع تحصیلی جوایزی اهدا و بهترین آثار در کتاب این پویش ملی چاپ خواهد شد.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر افزود: جمعیت هلال‌احمر یک نهاد امدادی، اجتماعی و فرهنگی است که صلح و بشردوستی یکی از مفاهیم و اهداف مهم آن به شمار می‌رود، بنابراین ترویج روحیه انسان دوستی همیشه در دستور کار این نهاد اجتماعی قرار داشته است تا با ترویج این روحیه از جنگ و ناامنی، تبعیض، ظلم و بی‌عدالتی جلوگیری شود.

بامداد اصل گفت: جوانان و دانش‌آموزان سرمایه‌های اجتماعی جمعیت هلال‌احمر هستند که با هدف ترویج روحیه انسان دوستی، شعر «بنی آدم اعضای یک پیکرند» در ادبیات کشور انتخاب شد تا نسل جوان به آن بیاندیشد و آن را در وجود خود نهادینه کند. این پویش ملی با توجه به شروع سال تحصیلی جدید در میان دانش آموزان ایرانی آغاز شد.

وی با اشاره به این که این پویش ملی از ابتدای سال تحصیلی ۹۸ تا پایان آبان در حال اجراست، گفت: همزمان با شروع سال تحصیلی، به پیشنهاد رئیس جمعیت هلال احمر، کارنوشت طراحی شده پویش درمیان دانش‌آموزان سراسر کشور توسط سازمان جوانان هلال‌احمر و معاونت‌های جوانان استان‌ها در مدارس کشور توزیع شد و هم اکنون این پویش به روز شمار پایان و داوری نزدیک شده است.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر توضیح داد: ترویج روحیه صلح و بشردوستی در جامعه به عنوان یکی از اهداف بنیادین هلال احمر در راستای تکریم انسان ها، انجام یک وظیفه سازمانی در حوزه آموزش مفاهیم انسانی در جمعیت هلال احمر، برجسته سازی وجوه اجتماعی و فرهنگی هلال احمر در جامعه، ایجاد انگیزه و افزایش امید و سرمایه اجتماعی در میان جامعه و افزایش سطح توجه به فرهنگ و ادبیات ایرانی از اهداف اجرا و برگزاری این طرح ملی را در بین دانش آموزان کشور است.

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر سازمانی است داوطلب محور، اصول مدار و دارای تعامل سازنده با جهان که با ترویج روحیه بشردوستی، ایثار، تعاون، سازگاری اجتماعی و مسئولیت پذیری در میان جوانان، ظرفیت آنها را برای افزایش برخورداری انسان ها از کرامت، سلامت، محیط زیست سالم، صلح و احترام به کار می گیرد.

این سازمان نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به طور موثری اداره و هدایت کنند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha