رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای:

آموزش‌های مهارتی بدون توجه به عناصر کیفی موثر نیستند

رئیس دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای تاکید کرد: اگر آموزش‌های مهارتی بدون توجه به عناصر کیفی باشد، تاثیر مورد نظر را نخواهد داشت.
آموزش‌های مهارتی بدون توجه به عناصر کیفی موثر نیستند

به گزارش ایسنا، صالحی عمران در نخستین همایش ملی پنجه‌های کارآمد سرباز ماهر که امروز در سالن مروارید شهرک امام خمینی (ره) برگزار شد، گفت: من به نمایندگی از وزیر علوم در این جلسه حاضر شدم. همانطور که می‌دانید توجه به آموزش‌های مهارتی بعد از جنگ جهانی دوم رخ داد، چرا که در آن دوره مباحث بازسازی مطرح شد؛ بنابراین مهارت نیز بسیار مهم بود.

وی ادامه داد: در این بازسازی‌ها بود که متوجه شدند یکی از زیرساخت‌های مهم در مهارت‌آموزی توجه به نظام آموزشی است و در همین راستا نیز تصمیم گرفته شد تا بین آموزش، اقتصاد و توسعه ارتباط برقرار شود.

وی با بیان اینکه در کشور ما نیز در سال‌های پس از جنگ تحمیلی و در دهه ۷۰ آموزش‌های مهارتی مورد توجه قرار گرفت، گفت: ما در آن سال‌ها با فارغ‌التحصیلان بیکار روبرو شدیم و به همین دلیل نیز نخستین اقدامات در مورد مهارت‌آموزی در آن سال‌ها مطرح شد. به‌طوری‌که خوشبختانه در حال حاضر در جامعه ما توجه زیادی به حوزه مهارت می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای ادامه داد: اما اگر آموزش‌های مهارتی را بدون توجه به عناصر کیفی رشد دهیم، قطعا آن نتیجه‌ای را که می‌خواهیم، دریافت نخواهیم کرد. به عنوان مثال اطلاعات مربوط به بازار کار برای ما بسیار مهم است و ما باید مهارت‌هایی را توسعه دهیم که بازار کار در حال حاضر برایش وجود داشته یا می‌دانیم که در آینده به وجود خواهد آمد.

صالحی عمران با تاکید بر اینکه عناصر کیفی بسیار مهم است، گفت: باید در برنامه‌ریزی‌هایمان به نقاط کیفی توجه کنیم، وگرنه آموزش‌های مهارتی ما نیز صرفا کمی خواهد بود.

انتهای پیام

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha