طرح زوج و فرد روز شنبه در تهران از درب منازل اجرا می‌شود

تهران - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای پایتخت،‌ گفت: طرح زوج و فرد در روز شنبه (۹ آذر) از ساعت ۶:۳۰ تا ۱۹ از درب منزل اجرا می شود و بر همین اساس تردد خودروهای پلاک فرد طی این مدت ممنوع است.
طرح زوج و فرد روز شنبه در تهران از درب منازل اجرا می‌شود

به گزارش پلیس راهور پایتخت ،‌ سردار «محمدرضا مهماندار» افزود: علاوه بر طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا که طبق روال معمول اجرا می شود، در راستای کاهش آلودگی هوا، طرح زوج و فرد روز شنبه از درب منازل اجرا می شود و نیروهای پلیس راهور تهران بزرگ برای اجرای این مصوبه نظارت خواهند داشت.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: بر همین این اساس، روز شنبه (۹ آذر)‌ خودروهایی که رقم آخر پلاک آنها زوج ( ۲ ،‌۴، ۶ و ۸)‌ است می توانند در شهر تردد کنند.

سردار مهماندار گفت: قوانین مربوط به محدوده طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا در روز شنبه همچون گذشته و طبق روال (براساس مجوز خودروها)‌ اعمال می شود و در محدوده خارج از این دو طرح نیز تنها خودروهایی که رقم آخر پلاکشان زوج است می‌توانند تردد داشته باشند.

به گفته سردار مهماندار،‌ همچنین تردد کامیون‌ ها و خودروهای سنگین طی روز شنبه (تمامی ۲۴ ساعت) در سطح شهر تهران ممنوع است و این خودروها اجازه وورد و تردد در سطح شهر را ندارد و نیروهای پلیس راهور برای کنترل ترددها در مبادی ورودی و خروجی شهر مستقر خواهند شد.
 
رییس پلیس راهور تهران در همین ارتباط از شهروندان خواست با توجه به میزان آلودگی هوای پایتخت از ترددهای غیرضروری در سطح شهر پرهیز کرده و در صورت لزوم نیز از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا،‌ کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران، به دلیل افزایش آلایندگی هوا، «مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و تمامی مدارس استان تهران بجز شهرهای دماوند، پردیس، رودهن و فیروزکوه را در دو نوبت صبح و عصر و همچنین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی شهر تهران» را در روز شنبه( ۹ آذر) تعطیل اعلام کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.



captcha