کشف ۵۱۰ کیلوگرم حشیش در گرگان

گرگان - ایرنا - رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف ۵۱۰ کیلوگرم ماده مخدر حشیش از ۲ قاچاقچی در گرگان خبر داد و گفت: متهمان به همراه ۲ دستگاه خودرو سواری که از آن برای حمل و جابجایی مواد مخدر استفاده می‌شد، دستگیر شدند.
کشف ۵۱۰ کیلوگرم حشیش در گرگان

سرهنگ مجید زائری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بررسی بسته‌های کشف شده حشیش نشان می‌دهد که این محموله مواد مخدر از مرزهای شرقی کشور وارد ایران شده و قرار بود در گرگان توزیع شود.

وی بیان کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر گلستان پس از وصول خبری مبنی بر فعالیت فردی در قاچاق مواد مخدر به صورت گسترده، کار اطلاعاتی و پلیسی را آغاز کرد و موفق شد محل‌ تردد و اختفای این فرد و همدستش را در گرگان شناسایی و آنان را به همراه ۵۱۰ کیلوگرم حشیش که به صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود دستگیر کند.

زائری ادامه داد: از ابتدای سالجاری تاکنون ۷ تن انواع مواد مخدر در گلستان کشف شد که ۷۰ درصد آن تریاک، ۲۰ درصد حشیش و مابقی سایر مواد مخدر مانند مرفین، شیشه، هروئین و نظیر آن بود.

وی گفت: در این بازه زمانی ۱۰۴ قاچاقچی عمده و سه هزار و ۴۸۱ خرده فروش مواد مخدر در استان دستگیر شدند.

وی یادآور شد: همچنین در سرکشی از صنوف مختلف که اقدام به تهیه و توزیع انواع قرص‌های روان‌گردان، متادون و ترامادول می‌کردند، ۱۸۸ هزار عدد انواع این قرص‌ها در گلستان کشف و ضبط شد.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر گلستان در ادامه با اشاره به این که امسال مصرف، توزیع و کشف شیشه در استان افزایش یافته گفت: سال گذشته ۲ کیلو و ۹۷۰ گرم شیشه در گلستان کشف شد اما از ابتدای سال تاکنون کشف این ماده مخدر در استان به ۷۴ کیلو و ۲۶۴ گرم رسید و در این راستا ۲ لابراتوار تهیه و تولید این ماده مخدر نیز منهدم شد.

زایری گفت: با هدف جلوگیری از شیوع اعتیاد در دانش آموزان، شناسایی و پاکسازی توزیع کنندگان مواد مخدر تا شعاع ۵۰۰ متری مدارس استان در حال اجرا است.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha