سامانی و نوروزی برای ریاست هلال احمر به رئیس جمهوری معرفی شدند

تهران- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر در توییتر خود از معرفی سید سلمان سامانی و محمد رضا نوروزی به رئیس جمهور برای تصدی ریاست این جمعیت خبر داد.
سامانی و نوروزی برای ریاست هلال احمر به رئیس جمهوری معرفی شدند

اسماعیل رمضانی شنبه شب در توییتر خود نوشت: دو نفر انتخابی شورای عالی جمعیت هلال احمر به رئیس جمهوری برای تصدی ریاست هلال احمر به ترتیب آرا، سید سلمان سامانی و محمدرضا نوروزی هستند.

علی اصغر پیوندی ۱۲ آذر ۹۸ از سمت خود به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر استعفا داد.

جمعیت هلال احمر پیش از این نیز اعلام کرده بود که فرآیند انتخاب رئیس جمعیت هلال‌ احمر به تصویب شورای عالی این جمعیت رسیده است و کاندیداهای ریاست این جمعیت باید تا ساعت ۱۴ روز شنبه ۲۳ آذر ۹۸ رزومه و برنامه کاری خود را به صورت مکتوب ارائه کنند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.

این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر اکنون در زیرمجموعه خود دارای چهار سازمان فعال و گسترده در زمینه های مختلف امداد و نجات، جوانان، داوطلبان، تدارکات پزشکی، یک معاونت در زمینه خدمات درمانی و توانبخشی، یک شرکت در زمینه تولید محصولات نساجی و ملزومات امدادی، یک مؤسسه علمی کاربردی و یک مرکز پزشکی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج و زائران عتبات عالیات است. همچنین دبیرخانه کمیته ملی حقوق بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران نیز با محوریت جمعیت هلال احمر فعالیت می کند.
جمعیت هلال احمر با سابقه ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده و اکنون دارای ۱۴ مرکز درمانی فعال در ۱۴ کشور دنیا است.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha