رییس پلیس پایتخت خبر داد

دستگیری ۲۲۴ نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار تهران

رییس پلیس پایتخت گفت: پنجمین مرحله از طرح کاشف توسط پلیس آگاهی از ابتدای هفته جاری اجرا شده و با تلاش همکاران در مجموع ٢٢۴ نفر از سارقان حرفه ای و سابقه دار دستگیر شدند.
دستگیری ۲۲۴ نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار تهران

به گزارش ایسنا، در پنجمین مرحله از طرح کاشف پلیس پایتخت که پیش از ظهر امروز در محل پلیس آگاهی تهران برگزار شد سردار حسین رحیمی اظهار کرد:
٨١ نفر از این تعداد زورگیران، کیف قاپان و مامورنماها بودند که در قالب ٢۵ باند فعالیت می کردند.

وی با بیان اینکه ۵٢ نفر از این افراد سارق اماکن و منازل و مغازه بودند گفت: ۵٠ نفر سارق خودرو و موتورسیکلت بودند که در قالب ١۶ باند فعالیت می‌کردند. ١٩ نفر نیز در قالب ۶ باند در زمینه جعل فعالیت می‌کردند. دو قاتل، سه آدم ربا و ١٣ محکوم فراری نیز دستگیر شدند.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ گفت: ۶۶ باند و ٢٢۴ نفر دستگیر شدند که ١۵٨ نفر دارای سوابق جرم و جنایت و سرقت بودند که تا این لحظه بالغ بر ٢۵٠٠ فقره سرقت را اعتراف کردند. همچنین ۵ قبضه اسلحله جنگی و شکاری از این افراد کشف شده و بالغ بر ۷۰۰۰ مورد انواع وسایل سرقتی و محتویات داخل خودرو، ١۵٠ گوشی سرقتی، ١٠ها تخته فرش از دیگر کشفیات پلیس هستند.

به گفته وی، طی این مرحله از طرح کاشف ١۶ کیلو مواد مخدر از یک باند که در زمینه مواد مخدر نیز فعالیت می‌کردند کشف شده است.

سردار رحیمی در ادامه گفت: دو نیسان که حامل آرم های انواع اقسام وسایل بوده است نیز کشف شده است. همچنین یکی از مهم ترین باندهای اراذل و اوباش و سارقانی که در امر اقدامات مسلحانه فعالیت داشتند منهدم شدند. آخرین جنایت آن ها نیز در بلوار افسریه انجام شد که در این درگیری دو گروه از اراذل و اوباش حضور داشتند. در این درگیری که مسلحانه بود یک نفر از افراد بیگناه جان خود را از دست داده و دو تن مصدوم شدند. افرادی که تیراندازی کرده بودند نیز همه دستگیر شدند.

وی با اشاره به دستگیری یک باند آدم ربایی ادامه داد: یک گروه سارقان گروگانگیر و آدم ربا نیز دستگیر شدند. این افراد فردی را به یکی از استان های غربی منتقل کرده و او را وادار کرده بودند که تمام اموال خود را به نام آن ها بزند.

رییس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه یک باند جعل مدارک دانشگاهی و فروش سهمیه پزشکی دانشگاه آزاد نیز منهدم شده است گفت: این باند صندلی‌های پزشکی را به قیمت ۵٠٠ تا ۶٠٠ میلیون تومان به فروش می رساندند. این افراد ۹ نفره از مشاوران تحصیلی و افراد عادی بودند و در مجموع تا کنون ۴٠ نفر که سهمیه خریده بودند که شناسایی شدند.

ادامه دارد...

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha