فرمانده انتظامی تهران بزرگ:

دستگیری ۲۲۴ سارق در طرح «کاشف ۵»

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ۲۲۴ نفر از سارقین حرفه‌ای سابقه‌دار در پنجمین مرحله از طرح کاشف دستگیر شدند که حدود ۸۰ درصد آنها سابقه‌دار بودند.
دستگیری ۲۲۴ سارق در طرح «کاشف ۵»

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حسین رحیمی اظهار کرد: پنجمین مرحله طرح «کاشف» پلیس آگاهی تهران بزرگ در سال ۹۸ توسط پلیس آگاهی و پایگاه‌های تابعه از ابتدای هفته جاری به اجرا گذاشته شد.

وی ادامه داد: در این طرح ۲۲۴ نفر از سارقین حرفه‌ای سابقه‌دار و ویژه دستگیر شدند که از این تعداد ۸۱ نفر سارقین زورگیر، کیف‌قاپ، گوشی‌قاپ، سارقین محموله و مأمورنماها بودند که در قالب ۵ باند فعالیت می‌کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: ۵۲ نفر سارق منزل، اماکن و مغازه در قالب ۲۵ باند دستگیر و منهدم شدند. همچنین ۵۰ نفر سارق خودرو، لوازم خودرو و موتورسیکلت در قالب ۱۶ باند دستگیر شدند.

رحیمی تصریح کرد: ۱۹ نفر اقدام به جعل و کلاهبرداری کرده بودند که در این مرحله از طرح کاشف، شناسایی و دستگیر شدند.

به گفته وی، ۶ باند سرقت مسلحانه به همراه اموال سرقتی و سلاح‌هایشان در پنجمین مرحله از طرح کاشف دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیان کرد: دو قاتل و سه آدم‌ربا در طرح «کاشف ۵» دستگیر شدند. همچنین ۱۳ نفر از محکومین فراری هم در پنجمین مرحله از طرح کاشف ۵ دستگیر شدند.

رحیمی با بیان اینکه در مجموع ۶۶ باند و ۲۲۴ نفر در پنجمین مرحله از طرح کاشف پلیس آگاهی پایتخت دستگیر شدند، گفت: از این تعداد، ۱۵۸ نفر دارای سوابق قبلی جرم و جنایات بودند که به ۲۵۰۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

وی گفت: در این مرحله از طرح کاشف، ۵ قبضه اسلحه جنگی و شکاری کشف شد. همچنین تعداد ۷۰۰۰ انواع و اقسام وسایل سرقتی و ۱۵۰ گوشی سرقتی، دهها تخته فرش نفیس و گرانبها و ۱۶ کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: مقادیر قابل توجهی لیبل و قطعات تقلبی خودروهای سنگین از دو نیسان کشف شده است.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha