۲۰۰ روستای نیکشهر در محاصره سیلاب

چابهار- ایرنا- دبیرشورای هماهنگی مدیریت بحران و معاون عمرانی فرمانداری نیکشهر گفت: بارندگی‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی بیش از ۲۰۰ روستای بخش‌های مرکزی و بنت به مرکز این شهرستان را قطع کرده و به دلیل قطعی تلفن ها هیچ اطلاعی از وضعیت آنها نیست.
۲۰۰ روستای نیکشهر در محاصره سیلاب

رحیم‌بخش بلیده‌ای ظهرشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارندگی‌ها راه‌های ارتباطی روستاهای بخش مرکزی، دهستانهای چاهان، توتان ومهمدان، هیچان، مخت و مهبان را قطع و رودخانه های فصلی تنگ سرحه، ملوران، شگیم و داروکان طغیان کرده و خسارت های زیادی به واحدهای مسکونی و اراضی کشاورزی و تاسیسات عمومی وارد آمده است.

وی بیان کرد: به دلیل بالا آمدن آب در رودخانه تنگ سرحه در محدوده روستاهای بلپیر و کوشک پل آهنی محور نیکشهر به بنت بسته و تردد در آن ممنوع شده است.

معاون عمرانی فرمانداری نیکشهر تصریح کرد: قطعی فیبرنوری سبب شده تا ارتباط تلفنی روستاهای بخش بنت نیز قطع شود و هیچ اطلاعی از میزان خسارت های احتمالی نداریم.

وی خواستار اعزام بالگرد و دسترسی به روستاهای در محاصره سیل شهرستان نیکشهر و به ویژه روستاهای بخش بنت شد و خاطرنشان کرد: برخی محلات شهر بنت نظیر کشکور نیز آسیب دیده اند و آب به برخی از واحدهای مسکونی نفوذ کرده است.

دبیرشورای هماهنگی مدیریت بحران نیکشهر گفت: تمامی نیروهای امدادونجات و اعضای مدیریت بحران در آماده باش و دستگاه‌های سنگین راهسازی به مناطق مختلف برای خدمات رسانی اعزام شده اند.

بلیده ای ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته تاکنون بیش از ۱۸۶ میلیمتر باران در ایستگاه باران سنجی روستای دستگرد ثبت شده است و این روستا خسارت جدی دیده و آب در کوچه ها جاری شده است.

به گزارش ایرنا براساس اعلام هواشناسی تاکنون بارندگی در نقاط مختلف شهرستان های سیستان و بلوچستان سبب آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه و جاری شدن سیلاب شده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha