امنیت اقتصادی از الزامات رونق تولید است

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: یکی از الزامات رونق تولید و رشد اقتصادی ایجاد امنیت اقتصادی است.
امنیت اقتصادی از الزامات رونق تولید است

 به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار محمدرضا مقیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در اولین همایش نقش امنیت در اقتصاد ملی و رونق تولید به اهمیت امنیت اقتصادی در شکوفایی جامعه پرداخت و اظهار داشت: تصمیمات سیاسی، عوامل خارجی و قاچاق کالا بر اقتصاد کشور تاثیر گذار است.

رییس پلیس امنیت اقتصادی تصریح کرد: یکی از الزامات رونق تولید و رشد اقتصادی ایجاد امنیت اقتصادی است.

وی با بیان اینکه هدف در جرایم اقتصادی کشف نبوده و هدف پیش‌بینی و پیشگیری است، به آمار پرونده های تشکیل شده در حوزه فساد اقتصادی پرداخت و اعلام کرد:در مجموع در ۹ ماهه گذشته ۶۸۰ درصد افزایش ریالی پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی داشته ایم. همچنین در کشف پرونده های پولشویی ۲۶۸ درصد رشد ریالی پرونده ها بوده و در پرونده های رباخواری نیز۱۵۳ درصد رشد داشتیم.

وی گفت:در پرونده های زمین خواری ۱۹۵ درصد و در پرونده های مربوط به احتکار نیز ۵۹ درصد رشد داشته ایم.

سردار مقیمی تصریح کرد: ارزش ریالی پرونده ها در حوزه قاچاق کالا ۵۵ درصد رشد داشته است؛ همچنین در پرونده های بیش از ۵۰۰ میلیون تومان نیز ۴۴ درصد و در پرونده‌های بیش از ۱۰۰ میلیون ۵۳ درصد رشد را شاهد بوده ایم.

وی با بیان اینکه پیشگیری و بیش‌بینی تهدیدات در حوزه اقتصادی اولویت‌ پلیس است، بیان داشت: در حوزه کسب و کار قبل از برخورد‌های انتظامی مباحث پیشگیری صورت می‌گیرد؛ اگر پیش‌بینی و پیشگیری نکنیم و تهدیدات را شناسایی نکینم نمی‌توانیم در حوزه کشف و کنترل وارد شویم‌.

سردار مقیمی گفت: متاسفانه جرایم اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارد و آمارها و تعداد پرونده‌ها این را نشان می‌دهد و باید بیشتر کار کنیم.

رییس پلیس امنیت اقتصادی اظهار داشت: وجود کارخانجات با وضعیت ضعیف فرهنگ کار، دولتی بودن موضوع اقتصاد در کشور و فشارهای که بر مردم می‌آید بر امنیت تاثیر گذار است.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه از مبادی ورودی رسمی کشور هم قاچاق می‌آید و چرا نمی‌روید و به آن رسیدگی کنید، گفت: پلیس امنیت اقتصادی کشور در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی از ابتدای سال شروع به فعالیت کرد.

سردار مقیمی خاطرنشان کرد: پلیس اقتصادی یک پلیس تخصصی که با توجه به شرایط روز جامعه، حساسیت‌های بین المللی و تحقق فرمان فرمانده معظم کل قوا به دنبال هم‌افزایی با دیگر دستگاه در راستای برقراری امنیت اقتصادی است.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha