رانش کوه بر روی یک روستا در شهرستان سوادکوه

ساری - ایرنا - رانش کوه در روستای " پیت سرا " واقع در شهرستان سوادکوه استان مازندران به تعدادی از واحدهای مسکونی و چند دستگاه خودرو خسارت وارد کرد.
 رانش کوه بر روی یک روستا در شهرستان سوادکوه

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این حادثه عصر امروز جمعه اول فروردین ماه سال ۹۹ رخ داد و طی آن سنگ نسبتا بزرگی با جدا شدن از کوه و غلیدن در سرازیری وارد روستا شد و به منازل مردم و تعدادی از خودروهای پارک شده در مسیر برخورد کرد.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در پی این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت : رانش کوه در روستای پیت سرا در بخش مرکزی شهرستان سوادکوه رخ داد و به ۶ واحد مسکونی خسارت زد.

علی اصغر احمدی افزود : همچنین براثر رانش سنگ بزرگ از کوه نزدیکی روستا ، ۶ دستگاه خودروی سواری پارک شده در مسیر و حیاط منازل محل برخورد سنگ نیز خسارت دید.

وی ادامه داد : به دلیل این که روستا در منطقه کوهستانی و ییلاقی واقع است ، در هیچ یک از واحدهای مسکونی تخریب شده یا خسارت دیده کسی ساکن نبود و خوشبختانه به کسی آسیبی نرسید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت : میزان خسارت وارده شده به صورت دقیق مشخص نیست و قطعا توسط کارشناسان برآورد و اعلام خواهد شد.

روستای پیت سرا در بخش مرکزی شهرستان سوادکوه در دهستان ' راستوپی ' واقع است. این روستا بر اساس نتایج سرشماری سال ۹۵ محل سکونت ۱۲۳ خانوار است.

شهرستان سوادکوه فروردین سال ۹۸ نیز با سیل و سیلاب دست گریبان بود و هنوز آثار سیل سال گذشته در این شهرستان محو نشده است.

فرماندار  سوادکوه نیز  زمان وقوع این حادثه را ساعت حوالی ۸ صبح و بعد از تحویل سال جدید اعلام کرد و گفت که ۲ دامسرا هم بر اثر برخورد سنگ خسارت دید.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha