زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

27 شهریور 1402 - 16:03

انهدام باند ماموران قلابی در غرب استان تهران

رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران از دستگیری ۵ مامور قلابی که در پوشش پلیس در ۱۹ فقره از شهروندان اقدام به سرقت و اخاذی کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ فضل‌الله سواری‌پور در تشریح جزئیات این خبر گفت: با وقوع اخاذی و سرقت‌های سریالی از شهروندان در پوشش جعل عنوان پلیس در نقاط مختلف غرب استان تهران، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: تحقیقات میدانی کارآگاهان نشان می‌داد، ۵ سارق حرفه‌ای ابتدا طعمه‌های خود را شناسایی کرده و سپس به بهانه‌های مختلف با جعل عنوان پلیس از این افراد اخاذی و سرقت کرده‌اند.
رئیس پلیس آگاهی غرب استان تهران ادامه داد: ماموران در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و روش‌های علمی متوجه شدند که متهمان افرادی سابقه‌دار بوده که با یک دستگاه خودروی سمند با پلاک‌های مختلف و یک دستگاه موتورسیکلت اعمال مجرمانه خود را انجام می‌دهند.
این مقام انتظامی تاکید کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از شناسایی هویت این افراد با اقدامات اطلاعاتی، مخفیگاه آنها را نیز ردیابی کرده و با هماهنگی‌ مرجع قضایی ۵ نفر را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.
وی گفت: متهمان پس از انتقال به پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار گرفته و تا کنون به ۱۹ فقره سرقت و اخاذی در پوشش مامور پلیس اعتراف کردند.
براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سواری‌پور با بیان این که تا کنون ۱۳ مال‌باخته در مواجهه حضوری سارقان را شناسایی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شکات در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفتند. 

برچسب‌ها
پلیس آگاهی پلیس غرب استان تهران دستگیری مامور قلابی سرهنگ فضل الله سواری پور

جدیدترین خبرهای جعل و کلاهبرداری