زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

27 شهریور 1402 - 17:50

حکم جالب یک قاضی 5 روز مانده به بازگشایی مدارس / همه شوکه شدند

یک قاضی برای عامل مزاحمت ملکی در لواسان، رأی جالبی صادر کرد.

به گزارش رکنا، اواسط شهریور ماه امسال، مرد جوانی به شعبه 102 دادگاه کیفری دو شهرستان لواسان مراجعه کرد و هنگامی که مقابل قاضی میثم حسین‌پور قرار گرفت، گفت: فرزند نوجوانم اتاقی رو‌به‌روی پشت‌بام خانه مجاورمان دارد اما در این میان مرد جوان همسایه از روی عمد با ایجاد سازه ساختمانی و قرار دادن یک چادر رنگی، مانع از تابیدن نور خورشید به اتاق فرزندم شده است؛ با او این موضوع را درمیان گذاشتم اما فایده‌ای نداشت به اینجا آمدم تا شکایتم را ثبت کنم.
بدین ترتیب مرد جوان با دستور قضایی احضار شد؛ او در جریان تحقیقات ابتدایی و مواجه حضوری با شاکی موضوع را پذیرفت همچنین کارشناسان در گزارش خود به قاضی پرونده اعلام کردند، سازه ساختمانی و چادر رنگی از مصادیق بارز مزاحمت ملکی است.
پس از احراز جرم، متهم محاکمه شد و در روند رسیدگی جلسه دادگاه با اظهار پشیمانی به ایجاد مزاحمت ملکی برای همسایه خود اعتراف کرد.
سیر مراحل قانونی پرونده ادامه داشت تا اینکه رأی پرونده مذکور توسط قاضی میثم حسین‌پور صادر شد؛ متهم با توجه به نداشتن سابقه کیفری و ابراز ندامت به‌جای (3 ماه حبس) با حکم مجازات جایگزین حبس دادگاه، محکوم شد تا با برداشتن سازه ساختمانی و چادر رنگی از روی پشت بام برای همسایه خود رفع مزاحمت کرده  و همچنین برای 8 دختر بی‌سرپرست و بد سرپرست  دانش‌آموز دوره ابتدایی، 8 بسته کامل لوازم‌التحریر خریداری کند.

جدیدترین خبرهای