زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

مهار آتش توسط آتش نشانان
6 شهریور 1402 - 13:51

آتش سوزی خط لوله انتقال نفت گوره- جاسک به دلیل سرقت

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به آتش سوزی خط انتقال نفت گفت: با تدابیر اتخاذ شده و با توجه به راکد و غیرفعال بودن این خط در روند تولید و انتقال سوخت هیچ خللی ایجاد نمی‌شود.

به گزارش گروه قضائی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار کرد: با توجه به بررسی‌های اولیه حدود ساعت ۵ صبح امروز انفجاری در یکی از خطوط انتقال نفت گوره-جاسک رخ داده است که محل دقیق انفجار حدود ۳۰ کیلومتری شهرستان بندر خمیر در منطقه کشار است.
وی در ادامه افزود: با توجه به وضعیت مکانی منطقه و مشاهده یک دستگاه خودروی سواری و تجهیزات سرقت در محل آتش سوزی، احتمال دارد آتش سوزی امروز نیز ناشی از تلاش سارقان برای ایجاد روزنه یا سوراخ در خط انتقال نفت باشد. با توجه به شدت انفجار و حجم زیاد آتش سوزی در منطقه مورد نظر، احتمال تلفات انسانی ناشی از آن وجود دارد.
رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: رئیس دادگستری شهرستان بندرخمیر و مأموران انتظامی در محل حادثه حضور دارند و دستورات قضایی لازم به منظور حضور به موقع گروه‌های فنی و مهندسی و نیرو‌های امداد و آتش نشانی جهت تسریع در اطفاء حریق صادر شده است. وی تصریح کرد: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، هم اکنون دو طرف لوله انتقال نفت توسط نیرو‌های فنی مسدود شده است و با توجه به اینکه خط لوله مورد نظر راکد بوده و در حال بهره برداری نیست، در روند تولید و توزیع سوخت هیچگونه خللی ایجاد نخواهد شد. رئیس کل دادگستری هرمزگان در ادامه با اشاره به اینکه به منظور برخورد با سارقین نفت و مشتقات آن اقدامات متعددی صورت گرفته است، بیان کرد: حسب اطلاعات واصله حدود ۸ هزار میلیارد تومان در سراسر کشور برای نصب دستگاه‌های اندازه گیری و میترینگ پیش بینی شده و خطبانی خطوط نیز که فقط در طول روز انجام می‌شد، ۲۴ ساعته شده است. وی خاطر نشان کرد: دستگاه قضایی استان هرمزگان پیش از وقوع این حادثه به موضوع قصور متولیان امر و ترک فعل حوزه مدیریت این پروژه ورود کرده و به منظور شناسایی مقصران احتمالی در حادثه امروز نیز بررسی‌های لازم در حال انجام است که نتایج آن متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد. پایان پیام /


برچسب‌ها
آتش سوزی سرقت قوه قضائیه

جدیدترین خبرهای انفجار و آتش‌سوزی