زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

رسید جعلی
4 مهر 1402 - 18:01

سردار ولیپور گودرزی عنوان کرد؛

کلاهبرداری با رسید جعلی/ هشدار نسبت به فروش آنلاین اجناس

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری فردی خبر داد که با استفاده از رسید جعلی اقدام به کلاهبرداری از ۱۸ نفر کرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علی ولیپور گودرزی گفت: به دنبال وقوع یک فقره کلاهبرداری در سطح شهر تهران و وصول شکایت شاکی، رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان در گام نخست با انجام تحقیق و پرس‌وجو از مالباخته متوجه شدند که شاکی در تاریخ نوزدهم تیرماه اقدام به درج آگهی فروش یک دستگاه تلویزیون در یکی از سایت‌های خرید و فروش اینترنتی کالای دست دوم کرده و در ادامه فردی با او تماس گرفته و متقاضی خرید تلویزیون شده است.
وی با اشاره به ملاقات شاکی و فرد کلاهبردار که تحت عنوان خریدار خود را معرفی کرده بود، افزود: این فرد با ارائه رسید جعلی و اغفال شاکی، تلویزیون را تحویل گرفته و با این بهانه که تا دقایقی دیگر پیامک واریز ارسال خواهد شد و … سریعاً از محل دور شده است. در نهایت نیز شاکی با استعلام از بانک متوجه شده که هیچ وجهی به حسابش واریز نشده و مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.
ولیپور گودرزی با بیان اینکه تحقیقات کارآگاهان برای شناسایی فرد کلاهبردار ادامه یافت، گفت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات خود به روش‌های میدانی و اطلاعاتی موفق شدند هویت متهم را یافته و مخفیگاه وی را در یکی از محله‌های سطح شهر تهران مورد شناسایی قرار دهند. در ادامه نیز هماهنگی با مقام قضائی انجام و مجوزهای لازم برای اجرای عملیات اخذ شد.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به عملیات پلیس برای دستگیری متهم، افزود: این فرد در یک عملیات غافلگیرانه در محل اختفایش دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد. همچنین محل مذکور مورد بازرسی قرار گرفت که در جریان آن هشت دستگاه تلویزیون، ۹ شاخه لوستر برنجی، پنج دستگاه اسپیکر تلویزیون، دو دستگاه جارو برقی، یک دستگاه کنسول پی اس ۵ و یک دستگاه یخچال فریزر از محل کشف شد.
وی با اشاره به انتقال متهم به مقر انتظامی و انجام بازجویی از وی، گفت: متهم دستگیر شده در جریان بازجویی‌های اولیه انجام شده و مواجهه با مستندات موجود به جرم خود و کلاهبرداری ۱۸ نفر با استفاده از رسید جعلی واریز بانکی اعتراف کرد. در ادامه نیز برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد. تحقیقات در این خصوص به منظور کشف دیگر جرایم احتمالی همچنان در حال انجام است.
ولیپور گودرزی در همین راستا به مردم هشدار داد که در صورت فروش اجناس خود در سایت‌های آنلاین، حتماً دقت داشته باشند که ابتدا از واریز وجه به حساب خود مطمئن شده و سپس اقدام به تحویل وسیله به خریدار کنند و فریب ادعاهایی نظیر اخلال در سیستم بانکی، تأخیر در ارسال پیامک و…، را نخورند.

برچسب‌ها
پلیس آگاهی تهران علی ولیپور گودرزی دستگیری جعل و کلاهبرداری

جدیدترین خبرهای جعل و کلاهبرداری