زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

قوه قضاییه
4 مهر 1402 - 22:07

مرد قمارباز باید ثواب کند تا زندان نرود ! / حکم عجیب قاضی !

یک قاضی برای مرد جوانی که اقدام به قماربازی کرده بود رأی جالبی صادر کرد؛ متهم محکوم شد تا ۸ تبلت برای ۸ دانش‌آموز تحت پوشش بهزیستی خریداری کند.

به گزارش رکنا، شهریورماه سال جاری، با اقدامات اطلاعاتی اقدامات یک مرد جوان در فعل مجرمانه و غیرشرعی قمار در محله لواسان برای پلیس محرض و خیلی زود متهم پرونده با دستور قضایی دستگیر شد.
تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از آن داشت، مرد جوان به تازگی قماربازی را شروع کرده و مبالغ زیادی را نیز از دست داده است که خود متهم در جریان تحقیقات به اعمال مجرمانه خود اعتراف کرد.
پس از پایان تحقیقات مقدماتی، قرار جلب و کیفرخواست متهم به ‌اتهام قماربازی، از سوی دادسرای لواسانات صادر شد و متهم پای میز محاکمه در شعبه 102 دادگاه کیفری دو شهرستان لواسان به‌ ریاست قاضی میثم حسین‌پور، ایستاد.
در ابتدای جلسه رسیدگی، متهم در جایگاه حاضر و اتهام به وی تفهیم شد؛ متهم در روند رسیدگی جلسه دادگاه به جرم خود اعتراف و پس از اظهار پشیمانی از قاضی طلب عفو و بخشش کرد.
سیر مراحل قانونی پرونده ادامه داشت تا اینکه رأی پرونده مذکور صادر شد؛ متهم با توجه به نداشتن سابقه کیفری و ابراز ندامت به‌جای (8 ماه حبس) با حکم مجازات جایگزین حبس دادگاه، محکوم شد تا 8 تبلت برای 8 دانش‌آموز تحت پوشش بهزیستی خریداری کند.

جدیدترین خبرهای حقوقی و قضایی