زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

آدم رابی
5 مهر 1402 - 08:25

گروگانگیری به خاطر اختلاف مالی؛ شرخرها از طلبکار و بدهکار اخاذی کردند

مردی که متهم است به خاطر اختلاف مالی با فردی آدم ربا اجیر کرد تا او را بدزدند می‌گوید شرخرها از او هم اخاذی کردند.

اعتمادآنلاین | اختلاف مالی دو مرد به گروگانگیری 24 ساعته منجر شد و متهم پرونده پس از دستگیری ادعا کرد از سوی آدم‌ربایان فریب خورده است.
به گزارش سایت جنایی، اوایل خرداد امسال مدیر یک شرکت تجاری و صنعتی با مراجعه به دادسرای امور جنایی تهران شکایتی مبنی بر گروگانگیری 24 ساعته خود مطرح کرد.
او به غلامحسین صادق زاده، بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران گفت: روزی که ربوده شدم، از خانه خارج شده بودم و قصد داشتم به محل کارم بروم که یکی از دوستانم به من زنگ زد و قراری را با من هماهنگ کرد. همزمان با من دوستم هم به محل قرار رسید و کنار خیابان با هم صحبت می‌کردیم که یکدفعه چند نفر سر ما ریختند و  دوستم را سوار ماشین خودشان کردند و یکی از آنها هم سوار ماشین من شد و من را با پژو پارسی که تازه خریده بودم دزدیدند.
شاکی ادامه داد: نفری که کنار دست من نشسته بود با قمه تهدیدم می‌کرد و من را مجبور کرد تا به سمت باغ ویلایی در اطراف تهران رانندگی کنم. وقتی به آنجا رسیدیم آدم ربایان با تهدید به قتل خود و خانواده‌ام گفتند یک نفر ما را اجیر کرده تا تو را بدزدیم و پول بگیریم. وقتی به آنها گفتم پول ندارم گفتند اشکالی ندارد، ماشینت نو و صفر است با ما به دفتر خانه بیا و آن را به نام ما انتقال بده، آن موقع بود که دو سفته سفید به ارزش یک میلیارد از من گرفتند و بعد هم گفتند باید به دفتر خانه بروم و ماشین را به نامشان کنم،‌ در غیر این صورت من را می‌کشند من هم همین کار را کردم و بعد از اینکه آزادم کردند برای شکایت آمده‌ام.
بازپرس هفتم جنایی پس از شنیدن صحبت‌های شاکی دستور تحقیقات را صادر کرد و  پس از مدتی راننده‌ ماشینی که گروگانگیران با آن به محل ربودن شاکی رفته بودند شناسایی و  دستگیر شد اما در تحقیقات دخالت در آدم ربایی را منکر شد و گفت: من در دزدیدن این مرد و ماشینش نقشی نداشتم و فقط  راننده‌‌ای بودم که آدم‌رباها را به محل رساندم و نمی‌دانستم چه اتفاقی قرار است بیفتد.
این مظنون از چند نفر به عنوان آدم ربا نام برد که شاکی یکی از آنها به نام علی را شناخت و گفت: من چند وقت قبل با این فرد مرادودات مالی داشتم اما پس از مدتی دیگر با هم کار نکردیم و نمی‌دانم چرا باید در این ماجرا دخالت کرده باشد.
به این ترتیب علی  دستگیر شد و ادعا کرد: شاکی در مراوده مالی که با هم داشتیم 300 میلیون تومان از من بالا کشیده بود. به خاطر همین چند شر خر را اجیر کردم تا او را تنبیه و پولم را زنده  کنند اما آن شر خر‌ها خود من را هم دور زدند و شاکی را به باغ ویلایی بردند و وقتی به من گفتند که پول ندارد اما ماشین دارد قرار شد ماشین شاکی را به نام من بزنند و من در ازای خودرو شاکی که 700 میلیون می‌ارزد 350 میلیون به آنها دستمزد بدهم. آنها 350 میلیون تومان را از من گرفتند و ماشین را هم به نام خودشان زدند و فرار کردند.
در پی اعترافات علی بازپرس جنایی دستور بازداشت او را صادر کرد تا با ادامه تحقیقات مشخص شود آن شر خر و نوچه‌هایش چه کسانی بوده‌اند تا دستگیریشان در دستور کار ماموران قرار گیرد. همچنین دستور توقیف خودرو پژو پرشیای شاکی نیز صادر شده است.
 

برچسب‌ها
آدم ربایی اخاذی

جدیدترین خبرهای گروگانگیری و آدم‌ربایی