زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

7 مهر 1402 - 09:32

باند قاچاق زغال بلوط در خرم آباد متلاشی شد

یک گروه متخلف قاچاق و زغال گیری از جنگل‌های بلوط منطقه حفاظت شده "سفیدکوه" خرم آباد، شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش رکنا، حسین زرین کیا روز بیان کرد: اعضای یک گروه متخلف که با ایجاد شبکه قاچاق، اقدام به زغال گیری از جنگل‌های بلوط در ارتفاعات و مناطق صعب العبور منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد کرده بودند توسط محیط بانان گشت اجرایی دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: پس از دریافت گزارش تخلف زغال گیری از جنگل‌های بلوط منطقه حفاظت شده سفیدکوه توسط همیاران محیط زیست، محیط بانان به محل اعزام و موفق به دستگیری متخلفین شدند که ۶۰ کیسه‌ زغال بلوط به همراه سایر ادوات تخلف از آنها کشف و ضبط، پرونده‌ قضائی تشکیل شد و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
زرین کیا با قدردانی از زحمات محیط بانان و همراهی خوب همیاران محیط زیست از همه طبیعت دوستان و هم استانی ها تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه‌ تخلف با شماره تلفن گویای ۱۵۴۰ تماس حاصل نمایند.
دستگیری سه شکارچی متخلف در شهرستان ازنا
مدیرکل حفاظت محط زیست لرستان گفت: سه شکارچی متخلف در شهرستان ازنا دستگیر و از آنها۲ قبضه سلاح شکاری کشف و ضبط شد.
 علی سالاروند روز پنجشنبه بیان کرد: سه نفر شکارچی متخلف به همراه سه قبضه سلاح شکاری و یک لاشه گراز شکار شده در ارتفاعات مشرف بر شهر ازنا در حین انجام تخلف دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.
وی اظهار داشت: بر اساس گزارش واصله از همیاران مبنی بر تخلف شکار گراز در ارتفاعات مشرف بر شهر ازنا محیط بانان گشت اجرایی یگان حفاظت استان بلافاصله به محل اعزام و موفق شدند متخلفین را دستگیر کنند.
مدیرکل حفاظت محط زیست لرستان افزود: از متخلفین ۲ قبضه سلاح شکاری گلوله زنی و یک قبضه سلاح ساچمه زنی به همراه یک لاشه گراز شکار شده و سایر ادوات تخلف کشف و ضبط شد.
سالاروند گفت: برای متخلفین پرونده‌ قضائی تشکیل و متخلفین جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
وی افزود: امسال در راستای برخورد با متخلفان زیست محیطی ۲۲۴ فقره پرونده تخلف زیست محیطی تشکیل شد و ۲۱۲ متخلف نیز دستگیر شدند.
 

جدیدترین خبرهای قاچاق و احتکار