زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

داریوش مهرجویی
23 مهر 1402 - 10:09

جزییات قتل مهرجویی و همسرش / هنوز طرح شکایتی از سوی خانواده مهرجویی صورت نگرفته

تا کنون شکایتی در خصوص سرقت از خانه آقای مهرجویی از جانب خانواده او ثبت نشده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز در خصوص ورود غیرقانونی و سرقت لوازم شخصی داریوش مهرجویی گفت: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد در خصوص ورود غیرقانونی به ویلای مرحوم مهرجویی و سرقت لوازم آن‌ها شکایتی مطرح نشده است.
حسین فاضلی هریکندی در خصوص قتل داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی‌فر گفت: حسب اظهارات خانم مونا مهرجویی که گزارش این قتل را به پلیس اطلاع داده است، وی حدود ۲۲:۲۵ روز شنبه ۲۲مهر به ویلای خود در زیبادشت فردیس مراجعه داشته و پس از زدن زنگ منزل، کسی درب را باز نمی‌کند، با کلید در را باز و وارد منزل شده، با جسد پدر و مادر خود روبه رو می‌شود و با پلیس تماس می‌گیرد.
رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه پس از اطلاع از این حادثه، بلافاصله به دادستان فردیس دستور داده شد به همراه بازپرس ویژه قتل در صحنه حاضر شوند افزود: دادستان فردیس تا صبح در صحنه قتل حضور داشته و بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب فردیس، دستورات قضایی لازم جهت بررسی موضوع و شناسایی و بازداشت متهمان را به پلیس آگاهی استان البرز صادر کرده است.
رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه متاسفانه این جنایت در ساعات پایانی روز گذشته شوک بزرگی به جامعه سینما و فرهنگ کشورمان بود، گفت: دستورات قضایی برای شناسایی و دستگیری عامل یا عوامل این جنایت در سریع‌ترین زمان ممکن به مقامات قضایی و انتظامی استان البرز صادر شده و بهتر است از هرگونه گمانه زنی در خصوص مسبب یا مسببین این جنایت تا زمان روشن شدن ابعاد پرونده خودداری شود.
وی درخصوص انتشار مطلبی در صفحه شخصی همسر مرحوم داریوش مهرجویی مبنی بر ورود غیرقانونی به منزل آن‌ها و سرقت بیان کرد:
بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد در خصوص ورود غیرقانونی به ویلای مقتولان و همچنین سرقت لوازم آن‌ها که گویا در فضای مجازی توسط همسر مرحوم مهرجویی طرح شده بود شکایتی در دادسرای عمومی و انقلاب فردیس یا پلیس مطرح نشده بود تا پلیس یا دستگاه قضایی به موضوع ورود داشته باشند.

مونا مهرجویی اولین شاهد قتل پدر و مادر
امیرمحمد حسینی خبرنگار سایت فراز که ساعاتی بعد از جنایت با حامد بهداد بازیگر مشهور وارد شهرک - محل جنایت - شده بود، می نویسد: نیمه شب یک‌شنبه است. شهرک بزرگ است و خانه مهرجویی درست انتهای یکی از کوچه‌های آن جا گرفته است. می‌گویند ناصر ملک مطیعی بازیگر فقید سینما هم در همین کوچه زندگی می‌کرده است. روبه‌روی خانه پر از ماموران آگاهی و لباس شخصی است. جسدها را به تازگی برده‌اند، یعنی حوالی ساعت دوازده نیمه شب. دادستان فردیس تقریبا کمی بعد از ساعت سه از درون خانه مهرجویی‌ها که اکنون محل وقوع جنایت است بیرون می‌آید. پلیس‌ها از چند ساعت قبل اینجا هستند.
کمی بعد از اینکه مونا دختر نوجوان مهرجویی وارد خانه شده به جای آغوش پدر و مادر با جسد آن‌ها رو به‌ رو شده است. او البته قبل از این حدود دو ساعتی از آن‌ها بی‌خبر بود. همین بی‌خبری هم نگرانش کرده و با راننده معتمد خانواده تماس گرفته تا خودش را به خانه برساند. وقتی هم کلید را چرخانده جسدهای خون‌آلود را دیده و جیغ بلندی کشید. این را راننده معتمد خانواده به ما می‌گوید. بعد هم با پلیس تماس گرفته می‌شود و بعد هم ادامه ماجرا.

100دقیقه گمشده در محل جنایت
ناصرخاکی دادستان فردیس دقیقا روبه‌روی خانه و در میان عزاداران مهرجویی‌ ها اعلام می‌کند که قتل حداقل بین ساعت ده دقیقه به نه شب تا ده و نیم اتفاق افتاده است....
این خبرنگار در بخش دیگری از گزارش خود می نویسد: ما اما هنوز نمی‌دانیم که در آن ۱۰۰ دقیقه جهنمی مهرجویی و همسرش چه کشیدند. فقط می‌دانیم که این قتل احتمالا بعد از بازکردن گاوصندوق خانه رخ داده است. دادستان فردیس می‌گوید آثار سرقت در خانه مشهود بوده و حتی طلاهای خانم محمدی‌فر هم از دستانش جدا شدند...
خبرنگار سایت فراز همچنین بعد از این حادثه از وضعیت ویلای کارگردان مشهور می نویسد: همه شواهد نشان می‌دهد که خانه ویلایی مهرجویی فاقد هرگونه امنیت بوده است. جایی که قرار بوده خلوتگاه سال‌های پیری کارگردان ۸۴ ساله و محلی برای آرامش و خوشحالی‌اش باشد، بلای جان او و همسرش شده است. فقط یک دوربین مداربسته بالای در ورودی است و دیوارهای خانه‌ بیشتر شبیه حصار هستند.
روبه‌روی خانه بیابانی بزرگ و متروک است و دست راستش دیوارهای شهرک کشیده شده که پشت آن‌ها هم بیابان است. این یعنی قاتلان به راحتی در تاریکی از متروکه‌های بیابان وارد خانه شدند. هیچ در و پنجره‌ هم نشکسته و آن‌ها این بار به راحتی پا به خانه گذاشتند. در حالی که گویا بار قبل همسر مهرجویی در خانه را قفل کرده بوده و جانیان بیگانه را ناکام گذاشته بود. دادستانی می‌گوید هنوز دوربین‌ مداربسته چک نشده اما ممکن است که جانیان حتی از روبه‌روی آن نگذشته باشند. روبه‌روی خانه و پشت دیوارهای شهرک تا چشم کار می‌کند بیابان است.

جدیدترین خبرهای قتل و جنایت