زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

دادگاه
5 شهریور 1402 - 12:03

صبح امروز صورت گرفت

برگزاری سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده صرافی کریپتولند

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده صرافی ارز دیجیتال موسوم به «کریپتولند» در شعبه ۵ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در راستای تأکیدات ریاست قوه قضائیه و با توجه به برنامه‌ای ابلاغی رئیس کل دادگستری استان تهران رسیدگی به پرونده‌های کلان و رسوبی در دادگستری استان با اهتمام مضاعف در حال پیگیری و دادگاه‌های سریالی این پرونده‌ها به صورت مستمر در حال برگزاری است.
سومین جلسه دادگاه علنی رسیدگی به پرونده صرافی غیرمجاز موسوم به «کریپتولند» در شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان تهران با حضور رئیس، مستشار شعبه و نماینده دادستان، متهمان، وکلای مدافع و جمعی از شکات برگزار شد.
بر اساس کیفرخواست صادره اتهام متهمین مشارکت در تشکیل شبکه سازمان یافته اخلال کلان در نظام اقتصادی از طریق تصدی صرافی غیر مجاز و معاملات رمز ارز تحت عنوان صرافی کریپتولند است که این پرونده حدود ۲۸ هزار نفر شاکی و مالباخته دارد.
رئیس شعبه پنجم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی اظهار داشت: در این جلسه پس از تفهیم اتهام به تمامی متهمان دفاعیات اولیه آن‌ها و وکلایشان اخذ شد و از خود دفاع کردند.
وی گفت: جلسه دادگاه بدون تجدید وقت و در صورت لزوم جهت اخذ آخرین دفاع متهمین به روز دیگری موکول شد.


برچسب‌ها
قوه قضاییه فساد اقتصادی دادگاه

جدیدترین خبرهای جعل و کلاهبرداری