زمینه کاغذی
حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

طراحی و اجرا توسط تیم فرمدیا
به‌روزرسانی توسط فردیتا

27 آبان 1402 - 16:00

جاسازی حرفه‌ای ۵۰۰ کیلو هروئین در یک تریلی؛ مواد کشف شد

سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی پایتخت از کشف جاساز حرفه‌ای ۵۰۰ کیلو هروئین در یک تریلی توسط مأموران پلیس خبر داد.

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، امروز شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۲ ، فرمانده انتظامی پایتخت سردار عباسعلی محمدیان در جمع خبرنگاران در مقر پلیس آگاهی پایتخت اظهار داشت: با تلاش چند وقت اخیر ماموران پلیس، ۵۰۰ کیلوگرم هروئین کشف و یک دستگاه تریلی حامل مواد مخدر توقیف و سه نفر دستگیر شدند.
رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه بسته‌بندی مواد مخدر با دقت زیادی انجام شده تا بو به بیرون درز نکرده و سگ‌های موادیاب را به دردسر و اشتباه بیاندازد؛ افزود: جاسازی مواد نیز بسیار حرفه ای بوده و از مرزهای شرقی کشور این مواد وارد شده است.
 محمدیان با بیان اینکه امروز قابل افتخار است که پلیس تا این میزان اشراف اطلاعاتی دارد که چنین باند حرفه‌ای را شناسایی و منهدم کند، افزود: ارزش ریالی مواد کشف شده یک هزار میلیارد ریال است.
محمدیان در ادامه از کنترل عطاری‌ها به عنوان یکی از عرصه‌های مبارزه پلیس با قاچاق مواد مخدر نام برد و اظهار داشت: تعداد این واحدهای صنفی زیاد شده و همکاران ما در اداره اماکن متوجه یک باند شده اند که قرص های ترامادول و برخی از دیگر انواع مواد مخدر که به صورت قاچاق یا غیرقاچاق بوده را توزیع می‌کردند.
وی تصریح کرد: این باند شناسایی و ۵۱۵ هزار قرص مخدر کشف و سه نفر دستگیر شدند، ضمن اینکه، برخی عطاری ها نیز به اسم قرص‌های لاغری این مواد را می‌فروختند که با آنها هم برخورد شد.
رئیس پلیس تهران افزود: در حوزه توزیع‌کنندگان خرد، مردم انتظار برخورد از پلیس دارند و ما فشار را بر روی این گروه از توزیع کنندگان هم گذاشته ایم اما از مردم انتظار اطلاع رسانی برای این موضوع داریم که خرده فروشان را به ما معرفی کنند.
محمدیان تصریح کرد: از ابتدای آبان ماه تاکنون بیش از سه تن موادمخدر کشف و از ابتدای سال بیش از ۱۶ تن انواع مخدر کشف کرده‌ایم.
وی افزود: امروز هم ۵۰۰ کیلوگرم هروئین خالص از یک تریلی که به صورت بسیار حرفه ای جاسازی شده بود کشف شد؛ ماموران محموله را شناسایی، توقیف و توزیع کنندگان را دستگیر کردند.
رئیس پلیس تهران درمورد بحث فروش و توزیع موادمخدر در صفحات مجازی هم گفت: پلیس فتا و مبارزه با موادمخدر به این موضوع بی تفاوت نیستند و بخشی از کشفیات ما در همین زمینه است.
وی افزود: مردم پایتخت همکاری خوبی با پلیس دارند و اطلاعات را در اختیار پلیس قرار داده و ما هم با اخذ مجوز قضایی اقدام می‌کنیم.
محمدیان یادآور شد: ۱۲ هزار توزیع کننده خرد از ابتدای سال و ۵۰۰ توزیع کننده نیز از ابتدای آبان شناسایی و دستگیر شدند.
پایان پیام/

برچسب‌ها
مواد مخدر پلیس تهران سردار محمدیان تریلی موادمخدر

جدیدترین خبرهای