حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

22 خرداد 1403 - 10:04

بازداشت سارق گوشواره کودکان در شرق تهران

رئیس پلیس آگاهی پایتخت از بازداشت سارق گوشواره طلای کودکان در شرق تهران، خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع چند فقره سرقت گوشواره طلا از کودکان در شرق تهران و با توجه به حساسیت نوع جرم، بررسی موضوع به‌صورت ویژه در دستورکار تیمی از کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
وی افزود: با انجام تحقیقات تخصصی میدانی توسط کارآگاهان مشخص شد سارق با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا مشکی با پرسه‌زنی در کوچه‌های خلوت شرق تهران اقدام به شناسایی سوژه‌های خود کرده و پس از سرقت گوشواره‌های طلا از کودکان به سرعت متواری شده است.
رئیس پلیس آگاهی پایتخت با بیان اینکه متهم در جریان یکی از سرقت‌های خود به گوش دختر هشت ساله‌ای آسیب جدی وارد کرده بود، گفت: در نهایت با انجام اقدامات هوشمندانه علمی و اطلاعاتی، کارآگاهان مخفیگاه سارق را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه  متهم را پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضایی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.
ولیپور گودرزی گفت: متهم دارای یازده فقره سابقه کیفری اعم از ربودن اطفال، سرقت مسلحانه و سرقت منزل بوده و در جریان تحقیقات ابتدایی صراحتاً به هشت فقره سرقت گوشواره کودکان در شرق تهران اعتراف کرد و گفت که اموال مسروقه را به یک مالخر در جنوب استان تهران فروخته است.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ همچنین گفت: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهم برای روشن شدن زویای پنهان پرونده و شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی قرار گرفت. همچنین لازم است که شکات به پایگاه ششم پلیس آگاهی مراجعه کنند.
وی افزود: از شهروندان می‌خواهم تا از آویختن زیورآلات طلا و جواهرات گرانقیمت به کودکان، به خصوص در مکان‌های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری کنند، به کودکان خود آموزش دهند که هرگز با افراد غریبه صحبت نکنند و در صورت نزدیک شدن افراد مشکوک، حتماً به یکی از بزرگسالان مورد اعتماد اطلاع ‌دهند. همیشه مراقب کودکان خود به خصوص در مکان‌های عمومی مانند پارک‌ها، بازارها و وسایل نقلیه عمومی باشند. از به اشتراک گذاشتن اطلاعات مربوط به برنامه‌های روزانه و محل زندگی خود با افراد غریبه و در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنند و به کودکان بیاموزید که در صورت گم شدن یا مشاهده افراد مشکوک، به ماموران پلیس یا بزرگسالان مورد اعتماد مراجعه کنند.
انتهای پیام

برچسب‌ها
سردار علی ولیپور گودرزی پلیس آگاهی تهران پلیس آگاهی تهران سرقت پلیس
نظرات و دیدگاه‌ها
هیچ نظری برای این خبر ارسال نشده است؛
شما نفر اول باشید.
آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
Captcha

جدیدترین خبرهای سرقت و زورگیری