حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

22 خرداد 1403 - 10:50

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر به ایسنا خبر داد:

پهپادهای جستجو وارد چرخه امدادی می‌شود

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد که به زودی واحد پهپادی این سازمان برای انجام عملیات‌های ارزیابی و جستجو آغاز به کار خواهد کرد.

بابک محمودی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزاری دوره امداد و نجات هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در استان گلستان گفت: این دوره هم‌اکنون درحال بارگزاری است و دوره‌هایی همچون نحوه نجات با بالگرد در دریا، ساحل، جنگل و ... آموزش داده شده و تمرین می‌شود. همچنین در این دوره آموزشی ما آموزش نحوه به‌کارگیری پهپادهای جستجو را نیز داریم.
وی درباره فعالیت پهپادهای جستجو در جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به دستور رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان درباره استفاده از پهپادها برای انجام عملیات‌های امدادی ما تصمیم به استفاده از پهپادها گرفتیم. در حال حاضر نیز سه فروند پهپاد را در اختیار داریم و در حادثه سقوط بالگرد ریاست محترم جمهور نیز از این پهپادها استفاده کردیم، اما با توجه به اینکه پهپاد مذکور چند صد کیلومتر دورتر از محل حادثه بود، این پهپاد زمانی به محل رسید که موقعیت سقوط بالگرد شناسایی شده بود.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد:‌ ما به دنبال توسعه واحد پهپادی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر هستیم و ان‌شاءالله تا قبل از پایان تابستان تعداد پهپادهای جستجو را به ۲۰ فروند افزایش خواهیم داد. پس از آن نیز در فاز بعدی هدف‌گذاری ما این است که که در هر استان دستکم یک پهپاد جستجو داشته باشیم.
محمودی درباره ویژگی این پهپادها نیز گفت: پهپادهای جستجوی جمعیت هلال احمر ساخت یک شرکت دانش‌بنیان در داخل کشور است و موتور، بدنه و بسیاری از اجزای آن هم تماما در داخل کشور تولید شده است. این پهپادها قابلیت پرواز در هر ارتفاع و شرایط آب و هوایی را دارد و مجهز به دوربین حرارتی است و در سیستم دوربین‌های آن از فناوری هوش مصنوعی بهره گرفته شده و حتی قابلیت تشخیص رنگ و چهره را نیز دارد.
وی گفت:‌ این پهپادها در هنگام وقوع حوادث نیز می‌توانند اقدامات مربوط به شناسایی و ارزیابی را انجام داده و پیش از پرواز بالگردها نسبت به شناسایی محیط اقدام کنند.
به گفته رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر مرکز پشتیبانی و تعمیرات این پهپادها نیز به زودی راه‌اندازی شده و توسعه پیدا خواهد کرد و واحدهای پهپادی در کنار تیم‌های سگ‌های زنده‌یاب، رادارها و ... تیم جستجو و نجات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر را تشکیل می‌دهد.
انتهای پیام

برچسب‌ها
جمعیت هلال احمر سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر هلال احمر بابک محمودی جمعیت هلال‌احمر هلال‌احمر
نظرات و دیدگاه‌ها
هیچ نظری برای این خبر ارسال نشده است؛
شما نفر اول باشید.
آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
Captcha

جدیدترین خبرهای