حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

سرقت ۱۷ میلیاردی
9 بهمن 1402 - 07:40

افشای راز سرقت ۱۷ میلیاردی از خانه خانم وکیل ! / گاف دزدان چه بود ؟!

دزدان ۱۷ میلیاردی خانه وکیل دادگستری، سرایدار ساختمان بود که با پول های سرقتی گلخانه ای در حاشیه تهران خرید و دستش رو شد.

به گزارش رکنا، یکی از روزهای آبان امسال به پلیس تهران خبر رسید که سارقان به خانه ای در شمال پایتخت دستبرد زده اند. با اعلام این خبر، تیمی از ماموران تحقیقات خود را در این پرونده آغاز کردند. بررسی ها حاکی از آن بود که شاکی پرونده زنی جوان و وکیل پایه یک دادگستری بود. وی توضیح داد: من علاقه زیادی به عتیقه جات، سنگ های قیمتی و تابلوهای با ارزش دارم و در واقع خانه ام کلکسیونی از سنگ های قیمتی و تابلوهای نفیس و عتیقه جات است. من و شوهرم خیلی نگران اموالمان نبودیم چون ساختمان سرایدار دارد و مجهز به دوربین مداربسته است. چند روز قبل همراه شوهرم برای تفریج به ویلایمان در شمال کشور رفتیم و وقتی به خانه برگشتیم متوجه شدیم قفل در خانه تخریب شده است. دزدان تمام محتویات گاوصندوق خانه را به سرقت برده بودند. از دلار و یورو گرفته تا طلا و جواهران و سنگ های قیمتی. ارزش این اموال بیش از ۱۷میلیارد تومان بود.
ردپای آشنا
با شکایت زن جوان تیمی از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی به دستور قاضی مصطفی تقی زاده بازپرس شعبه پنجم دادسرای ویژه سرقت برای شناسایی سارقان منزل خانم وکیل وارد عمل شدند.
ماموران پلیس در بررسی دوربین های مداربسته دریافتند نیمه شب، سه مرد نقابدار وارد کوچه می شوند و یکی از آنها داخل کوچه زاغ زنی می کند و دو نفر دیگر از روی دیوار وارد حیاط ساختمان می شوند و به طبقه چهارم می روند. ساعتی بعد دو مرد نقابدار با مقداز زیادی وسایل سرقتی از ساختمان خارج می شوند و با خودروی پلاک مخدوش از محل دور می شوند. بررسی های فنی نشان داد سارقان به احتمال زیاد با محل سرقت آشنایی و خبر داشته اند زن و مرد جوان مسافرت هستند و اموال زیادی در خانه شان نگهداری می کنند. به این ترتیب ماموران تحقیقات خود را روی آشنایان شاکیان متمرکز کردند تا اینکه ردپای سارق آشنا به دست آمد.
خرید گلخانه
سارق آشنا کسی جز سرایدار ساختمان نبود که ماموران دریافتند او در حاشیه تهران گلخانه ای خریده است. همین موجب شد تا ماموران به او مشکوک شوند. سرایدار جوان بازداشت شد و اگرچه در بازجویی های اولیه اصرار بر برگناهی داشت اما شواهد را که علیه خود دید به سرقت با همدستی ۳ نفر از دوستانش اعتراف کرد. با اعتراف وی، همدستانش دستگیر شدند و تحقیقات از آنها توسط ماموران اداره آگاهی تهران ادامه دارد.
وسوسه
مهران چند سالی است همراه زن و فرزندش از شهرستان برای کار به تهران آمده و از همان روز اول هم سرایدار ساختمانی در شمال تهران بوده است. او می گوید وسوسه پولدار شدن به جانش افتاده تا زندگیش از این رو به آن رو شود اما به خاطر یک اشتباه دستش رو شد و به دام پلیس افتاد. گفت و گو با مهران را در ادامه می خوانید.
پرونده ات نشان می دهد که سابقه ای نداری و نخستین بار است که دستگیر می شوی؟
درسته. من زندگی درستی داشتم و همیشه از راه حلال روزی ام را به دست آوردم.
پس چه شد که تصمیم به سرقت گرفتی؟
وقتی به تهران آمدم و سرایدار شدم زرق و برق زندگی ساکنان ساختمان دیدم حسرت خوردم که چرا باید من و خانواده ام در فقر زندگی کنیم اما آنها در ناز و نعمت غرق باشند. وسوسه شدم تا به هر طریق پولدار شوم و زن و فرزندم را در رفاه قرار دهم. دوست داشتم مثل آدم های پولدار برای خودم کار کنم و مثل آنها زندگی کنم و محتاج حقوق سرایداری نباشم. به همین دلیل تصمیم به سرقت گرفتم.
از کجا خبر داشتی آنها اموال با ارزش دارند؟
چند باری به بهانه های مختلف به خانه شان رفته بودم. مثلا خانه شان نیاز به تعمیر داشت یا نظافت می خواست و موارد دیگر که متوجه شدم آنها وسایل قیمتی زیادی در خانه دارند.
و بعد نقشه سرقت را عملی کردی؟
درسته. همدستانم از همشهریانم هستند. یکی از آنها از سارقان حرفه ای منزل است. موضوع را با آنها درمیان گذاشتم و قرار شد نیمه شب از دیوار بالا بروند و وارد ساختمان شوند و من هم همراه خانواده ام در خواب باشیم تا پلیس به ما مشکوک نشود. البته من بیدار بودم اما آن شب تا صبح از اتاق سرایداری بیرون نیامدم.
با اموال سرقتی چه کار کردید؟
اموال را تقسیم به چهار کردیم و هر کدام سهم خودش را برداشت. من با مقداری از سهمم یک گلخانه خریدم و مقدار دیگر را هم که طلا وجواهر بود به همسرم دادم تا در خانه یکی از بستگان مخفی کند. اما خب فکر خرید گلخانه و راه انداختن یک کار جدید، اشتباه بود و موجب شد دستم رو شود.
منبع: همشهری آنلاین

نظرات و دیدگاه‌ها
هیچ نظری برای این خبر ارسال نشده است؛
شما نفر اول باشید.
آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
Captcha

جدیدترین خبرهای سرقت و زورگیری