حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

23 بهمن 1402 - 13:59

هشدار مدیریت بحران تهران به صنایع و مشاغل نا ایمن

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آتش سوزی‌های اخیر در برخی از انبارها و صنایع، بر ضرورت نصب تجهیزات اعلام و اطفا حریق و برخورداری از بیمه آتش سوزی در مراکز عمومی، کارخانه‌جات، انبارهای دپو و تولیدی‌های استان تهران تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حامد یزدی مهر با هشدار ایمنی به ارائه کنندگان خدمات عمومی، مدیران صنایع، کارخانه‌جات، تولیدی‌ها و انبارهای دپو نگهداری مواد قابل اشتعال درباره  وقوع حریق، اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر شاهد وقوع چندین فقره آتش سوزی در اماکن مختلف از مراکز عمومی و درمانی تا کارخانه‌جات و انبارهای دپوی محصولات قابل اشتعال در استان تهران بودیم.
یزدی مهر با بیان اینکه بررسی علت وقوع این حریق‌ها نشان می‌دهد که این اماکن فاقد تجهیزات اعلام و اطفا حریق بوده‌اند، گفت: با توجه به اینکه حریق از جمله بحران‌ها و حوادث انسان ساخت محسوب می‌شود می‌توان با رعایت نکات ایمنی از آن جلوگیری کرد. مدیریت بحران تیز با توجه به وظیفه ذاتی خود که حفظ جان و مال مردم است باید موضوع حریق را به ذی‌نفعان گوشزد کند که نسبت به «پیشگیری»، «آمادگی» و «مقابله» با این مخاطره که جامعه را تهدید می‌کند چاره اندیشی داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران استان تهران ادامه داد:‌ کارخانه‌های صنعتی و مراکز تجاری و عمومی مثل بیمارستان‌ها که روزانه جمعیت زیادی را در خود جای می‌دهند باید در ابتدای صف برخورداری از تجهیزات اعلام و اطفای حریق قرار داشته باشند و به موازات این اماکن، انبار دپوی اقلام و به طور خاص انبارهای نگهداری مواد اشتعال زا قرار دارند، چرا که با وقوع یک حریق علاوه بر اینکه کل سرمایه یک فرد و مجموعه آسیب می‌بیند و عده ای تحت تاثیر این مخاطره مشاغل خود را از دست می دهند و جان افراد نیز در معرض خطر قرار خواهد گرفت.
یزدی مهر در ادامه بر ضرورت بهره‌مندی اماکن مذکوراز بیمه حوادث تاکید کرد و گفت: برخورداری از بیمه آتش‌سوزی در افزایش تاب‌آوری جامعه هدف نقش مهمی ایفا می‌کند، لذا توصیه اکید مدیریت بحران به صاحبان مشاغل و صنایع و ذی نفعان این است که با بهره‌مندی از بیمه، تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و در جهت کاهش فشار اقتصادی در زمان پس از وقوع بحران گام بردارند.
وی اظهارکرد: اگر صاحبان مشاغل و صنایع و ذی‌نفعان بر این موضوع واقف باشند که مجهز کردن اماکن به تجهیزات اعلام و اطفا و برخورداری از بیمه، به عنوان یک نیاز اساسی و اهرم مطمئن برای زمان پس از وقوع بحران‌ها تلقی می‌شود، نسبت به برخورداری از آن غفلت نمی‌کنند، کما اینکه شاهد بودیم در حریق‌های اخیر به علت عدم آگاهی و فقدان تجهیزات و بیمه مناسب تعداد زیادی از افراد دچار آسیب مالی و ضرر اقتصادی شده‌اند که جبران ناپذیر خواهد بود.
انتهای پیام

برچسب‌ها
استان تهران تهران مدیریت بحران استان تهران حامد یزدی مهر ایمنی
نظرات و دیدگاه‌ها
هیچ نظری برای این خبر ارسال نشده است؛
شما نفر اول باشید.
آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
Captcha

جدیدترین خبرهای انفجار و آتش‌سوزی