سردار اشتری اعلام کرد

پایش مرزها با فناوری و تجهیزات به روز/ لزوم اشراف در مرزها باید

فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر لزوم پایش مرزها با فناوری و تجهیزات به روز گفت: ارتقا مرزبانی از اولویت‌های ناجا بوده و تاکنون تحولات خوبی در مرزبانی انجام شده است.
پایش مرزها با فناوری و تجهیزات به روز/ لزوم اشراف در مرزها باید

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین اشتری در نشست با فرمانده مرزبانی ناجا، معاونان و فرماندهان استان‌های مرزی با عرض قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان، گفت: شهادت آقا امیر المومنین علی (ع) را تسلیت عرض می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم از فیوضات شب‌های قدر بهره کافی را ببریم و با دعای ارادتمندان حضرت علی (ع) در این ایام، مشکلات کشور مرتفع شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در خصوص فیوضات شب‌های قدر و عدالت امیرالمومنین علی (ع)، افزود: ما به عنوان کسانی که از شیعیان و محبان حضرت امیرالمومنین علی (ع) هستیم، سعی کنیم در زندگی شخصی و اداری عدالت ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با تبریک روز معلم و روز کارگر، از اقدامات مرزبانان در تأمین امنیت پایدار مرزهای کشور تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: همکاران ما در مرزبانی در سالیان اخیر اقدامات شایسته ای انجام دادند و این موضوع در دوره فرماندهی سردار گودرزی، از حرکت و پیشرفت مطلوبی برخوردار شده و امیدواریم شاهد شکوفایی و تحول مرزبانی بیش از پیش باشیم.

سردار اشتری با اشاره به تصویب طرح جامع فرماندهی مرزبانی ناجا توسط فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای عزیز، تصریح کرد: یکی از افتخارات مرزبانی ساختار جدید آن است که با پیگیری‌های نیروی انتظامی و ستاد کل نیروهای مسلح، مورد تصویب معظم له قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ساختار مرزبانی باید کامل اجرا شود، افزود: ارتقا مرزبانی از اولویت‌های ناجا بوده و تاکنون تحولات خوبی در مرزبانی صورت پذیرفته و تلاش داریم مرزبانی را در ابعاد سازمان، ساختار، آموزش و غیره تقویت کنیم.

فرمانده ناجا تأکید کرد: بخش قابل ملاحظه‌ای از تقویت و الحاق‌های نیروی انتظامی به مجموعه مرزبانی بوده چرا که تقویت مرزبانی تأثیر زیادی در امنیت ملی دارد و این تقویت در سال جاری و سال آینده و در اولویت‌های ۱۶ گانه ناجا ادامه خواهد داشت.

وی به وسعت مأموریت‌های نیروی انتظامی در دریا اشاره کرد و گفت: تقویت مرزبانی در دریا باید دنبال شود و فرماندهان استان‌های مرزی باید از تمامی ظرفیت‌های خود در این زمینه بهره مند شوند.

سردار اشتری با تأکید بر هوشمندسازی مرزبانی، اظهار کرد: مرزبانی باید از فناوری و تجهیزات به روز بهره مند باشد و مرزهای ما با فناوری‌های روز کنترل و پایش شود و نیاز است در این زمینه هوشمندسازی در مرزبانی ارتقا پیدا کند.

وی اشراف اطلاعاتی را از مهمترین مأموریت‌های نیروی انتظامی دانست و گفت: معاونت اطلاعات مرزبانی باید اشراف اطلاعاتی را در مرز و عمق ۵۰ کیلومتری داشته باشد و از هر نظر این اشراف باید افزایش پیدا کند، یکی از موضوعات اشراف، رصد فضای مجازی است که این موضوع باید با همکاری مرزبانی و پلیس فتا دنبال شود.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: خرید و فروش سلاح، مهمات و مواد مخدر در فضای مجازی آسیب دارد، بر فضای مجازی اشراف و تهدیدات را احصاء کنیم و مراقب فضای حقیقی باشیم.

سردار اشتری آموزش را مهمترین مؤلفه رزمی مرزبانان دانست و اظهار کرد: آموزش و حرفه‌ای شدن از اولویت‌های ما است و این امر باید استمرار داشته باشد، دانشجویانی که دانشگاه فارغ التحصیل می‌شوند باید در امور تخصصی و عملیاتی به کارگیری شوند.

وی با اشاره به شعار سال و نقش مرزبانی در این مسیر، خاطرنشان کرد: مرزبانی در راستای شعار سال باید از قاچاق کالا و قاچاق کالای مخرب به کشور جلوگیری کند و از طرفی دیگر از خروج کالاهای اساسی و سرمایه‌های کشور به خارج از مرزها ممانعت به عمل آورد.

فرمانده ناجا مؤلفه امنیت در مرز را اولویت عنوان کرد و تصریح داشت: می‌توانیم با انسداد مرز و احداث یگان‌های مرزی، قدرت مرزبانی را در دفاع از مرزها افزایش دهیم و از ورود کالای قاچاق به کشور جلوگیری کنیم.

سردار اشتری نیروی انسانی را از سرمایه‌های ناجا دانست و خاطرنشان کرد: کارکنان مرزبانی از سلامت بالایی برخوردار هستند و جذب این عزیزان با دقت بیشتر صورت می‌پذیرد، نیروی انسانی مرزبانی باید روحیه جهادی و تدین داشته باشد و صیانت از آنها باید در اولویت فرماندهان قرار گیرد.

وی در خاتمه به انتخابات پیش رو پرداخت و اظهار داشت: وظیفه شرعی و قانونی ما و خانواده و اقوام است که در انتخابات شرکت کنیم و فرد اصلح را انتخاب کنیم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha