گذشت سه خانواده آذربایجانی از اجرای حکم قصاص

سه خانواده آذربایجانی با گذشت از شاکی زندگی دوباره به آنها بخشیدند.
گذشت سه خانواده آذربایجانی از اجرای حکم قصاص

به گزارش خبرگزاری مهر، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها، در این جلسه با بیان اینکه کارهای فرهنگی خوبی در راستای اخذ رضایت در زندان‌ها صورت می گیرد، گفت: به برکت قرآن و اهل بیت علیهم السلام این خانواده ها حاضر شدند از خون عزیزانشان گذشت کنند.

وی تاکید کرد: این اتفاق مبارکی است که این عزیزان در زمینه خیر پیشقدم هستند و از خون فرزندان شان به خاطر رضایت خداوند متعال صرف نظر می کنند.

جهانگیر در ادامه آزادی این سه زندانی را از برکات حفظ قرآن در زندان عنوان کرد و افزود: امروز که در زندان تبریز شاهد مددجویانی هستیم که علاوه بر حفظ قرآن مجید، حافظ خطبه های نهج البلاغه هم هستند.

رئیس سازمان زندان ها، جلسه صلح و سازش امروز را مرهون اقدامات و تلاش های زندان و مجموعه قضائی استان عنوان کرد و گفت: رئیس کل دادگستری استان و قاضی ناظر زندان و همچنین مجموعه مددکاری و اکیپ اخذ رضایت زندان مرکزی تبریز برای این امر تلاش کردند و قطعاٌ این گونه همکاری ها در کنار اقدامات ارزشمند خیرین می تواند سبب ساز توسعه فرهنگ صلح و دوستی در کشور باشد.

این سه خانواده از شهرستان های بناب و مراغه بودند و یکی از خانواده ها حفظ کامل قرآن مجید را پیش شرط گذشت از قصاص عنوان کرده اند.

مدیرکل زندان های استان آذربایجان شرقی در حاشیه این جلسه گفت: در حال حاضر تعداد ۱۸۰۰ نفر مددجو حافظ قرآن از یک جزء تا سی جزء وجود دارد که علاوه حافظان قرآن تعداد ۸۰۰ نفر نیز در حفظ خطاب نهج البلاغه فعالیت می کنند.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha