مدیران برخی بانک‌ها به گفته متهمان با آنها همکاری داشتند

تهران- ایرنا- رئیس شعبه اول ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی گفت: به گفته متهمان پرونده اخلال در نظام ارزی کشور،‌ مدیران برخی بانک ها با این متهمان همکاری داشته اند.
مدیران برخی بانک‌ها به گفته متهمان با آنها همکاری داشتند

سومین دادگاه اخلالگران ارزی و اقتصادی امروز دوشنبه به ریاست حجت الاسلام احمد موحدی آزاد برگزار شد. متهمان این پرونده عبارت از مهدی خرمی پور، محمد خرمی پور، تیمور عامری، علیرضا عامری، کاظم نجفی فراهانی، امید صابر خیابانی، محمد حسین زندیه، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور، شهرام تیموری، علی اصغر سلطانی، مجید شفیعی، محمد وکیلی، سیدحمیدرضا مصطفی و بابک حسینی به صورت حقیقی و شرکت دلفین آبی، کشت و صنعت سبحان و دکا تجارت به صورت حقوقی هستند.

۱۰ نفر از متهمان با اسامی مهدی خرمی پور، محمد خرمی پور، معصومه خرمی پور، منیره خرمی پور، کاظم نجفی فراهانی، محمد حسین زندیه، شهرام تیموری، سیدحمیدرضا مصطفی، علیرضا عامری و محمد وکیلی نیز متواری هستند.

در این جلسه از دادگاه اخلاگران ارزی، ادامه دفاعیات علی اصغر سلطانی گوهر استماع شد. متهم با قرار گرفتن در جایگاه، عنوان کرد که مطلب اضافه ای برای دفاعیات ندارد و افزود: محمد حسین زندیه (یکی از متهمان) نوه خاله من است که در این مدت کمتر از پنج بار ایشان را دیدیم و تمامی اظهارات ایشان علیه من کذب محض است.

قاضی پرونده از متهم درباره شغل ایشان و نحوه آشنایی و همکاری با آقایان مهدی و محمد خرمی پور پرسید که متهم پاسخ داد: بنده نمایشگاه اتومبیل دارم و پیش از این با مهدی خرمی پور در بازار موبایل همکاری داشتیم. در شرکت دلفین آبی بنده به عنوان بارشمار فعال بودم که ۵ کشتی با محوله جو دامی را که از قزاقستان و روسیه وارد ایران شد، بارنامه کردم.

موحدی آزاد به متهم گفت در قبال این کار چه مبلغی دریافت کرده اید و متهم پاسخ داد: در مجموع دو ماه و نیم همکاری قرار بود برای هر کشتی ۳۰ میلیون تومان بگیرم که جمعا در آخر ۱۵۰ میلیون تومان دریافت کردم.

قاضی به متهم گفت که بر اساس اظهارات محمد حسین زندیه مهر و سربرگ جعلی به مدت یک ماه در اختیار شما بوده است که متهم پاسخ داد: من کار با مهرها نداشتم و  فقط حواسم به ترخیص بار بود و نیازی به سربرگ نداشتم.

قاضی پرونده از متهم پرسید شما که در کار نمایشگاه اتومبیل بودید، چطور همکار خرمی پور شدید و متهم پاسخ داد: دچار مشکلات مالی و بدهی زیادی بودیم به همین دلیل با شرکت دلفین آبی همکاری کردم.

قاضی پرونده از متهم پرسید تمامی اظهار نامه های زندیه و خود شما که موجود است، نشان می دهد نسبت به جعلی بودن اسناد نگران هستید و محمد خرمی پور به شما قوت قلب داده که مدیران بانک دوستان ما هستند و مشکلاتی پیش نمی آید.

متهم پاسخ داد: من به دلیل اینکه در نوشتن عاجز هستم و سواد نهضت سوادآموزی دارم، در نوشتن دچار اشتباه شدم.

ادامه دارد...

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha