۱۴ تن انواع موادمخدر در هفته پایانی آبان ماه کشف شد

تهران- ایرنا- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر، از کشف بیش از ۱۴ تن انواع مواد مخدر در کشور در هفته چهارم آبان ماه خبر داد و گفت: طی این مدت ۹ دستگاه خودرو و یک دستگاه موتور توقیف شده است.
۱۴ تن انواع موادمخدر در هفته پایانی آبان ماه کشف شد

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با اشاره به این که مجموع کشفیات این هفته ۱۴ هزار و ۷۰۵ کیلوگرم بود، افزود: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۱۴ هزار و ۹۰۳ کیلوگرم بود، حدود یک درصد کاهش دارد.

وی ادامه داد: ۱۱ هزار و ۸۳۴ کیلوگرم از مجموع کشفیات مربوط به ماده مخدر تریاک بود که ۸۰ درصد کشفیات را به خود اختصاص داده است.
معاون دبیرکل ستاد خاطرنشان کرد: همچنین از این میزان ۵۶۴ کیلوگرم حشیش، ۱۵۴ کیلوگرم مرفین، ۱۷۵ کیلوگرم هروئین، ۵۵۱ کیلوگرم گراس، ۲۸۶ کیلوگرم شیشه و ۱۱۵۹ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۴ هزار و ۱۵ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و بخصوص طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲هزار و ۴۴۸ نفر به اتهام قاچاق و توزیع مواد مخدر و هزار و ۵۱۱ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند که در میان دستگیرشدگان این هفته ۵۶ نفر نیز از اتباع بیگانه هستند.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۸۲ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور است،‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۳ هزار و ۷۶ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۲۱ درصد کشفیات کشور است و هرمزگان با ۲ هزار و ۹۵۱ کیلوگرم، کرمان با ۲هزار و ۲۸۴ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۲ هزار و ۳۷ کیلوگرم، اصفهان با ۶۴۲ کیلوگرم با هزار و ۲۲۱ کیلوگرم، فارس با ۶۲۷ کیلوگرم و یزد با ۴۲۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
معاون دبیرکل ستاد افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۷۱ درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت ۹ دستگاه خودرو و یک دستگاه موتور توقیف شد و ۶۱ درصد کشفیات اطلاعاتی و ۳۵ درصد انتظامی بوده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha