در گفتگو با مهر تشریح شد:

ماجرای جوان کر و لال ایلامی/ زائر مشهد سر از افغانستان درآورد!

خرم‌آباد- جوان کر و لال ایلامی بدون اسناد هویتی که به قصد زیارت امام رضا(ع) از خانه خارج شده بود، سر از افغانستان درآورد!
ماجرای جوان کر و لال ایلامی/ زائر مشهد سر از افغانستان درآورد!

یک منبع آگاه در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به برخی اخبار در رابطه با دستگیری یک جوان ایلامی کر و لال از سوی یکی از کلانتری های خرم آباد با شائبه افغانی بودن و اعزام او به هرات افغانستان، اظهار داشت: تقریبا دو تا سه هفته پیش، نیروهای گشت یکی از کلانتری های خرم آباد در خیابان شریعتی جوانی را مشاهده می کنند که سر و وضع مناسبی نداشته و تقریبا چهره او نیز شبیه اتباع بیگانه پاکستان یا افغانستان بوده است.

وی، ادامه داد: این جوان ایلامی نمی توانسته حرف بزند و فاقد مدارک هویتی بود که به کلانتری منتقل می شود، با دادستان مرکز استان هماهنگی می شود که فردی به کلانتری منتقل شده،  هویت وی مشخص نیست و نمی تواند حرف هم بزند،  چهره او نیز به اتباع بیگانه می خورد و باید برای بررسی بیشتر به پلیس اطلاعات استان و اتباع بیگانه منتقل شود.

این منبع آگاه، افزود: دادستان نیز برای بررسی بیشتر شناسایی، دستور دادند که این فرد به پلیس اطلاعات امنیت استان منتقل شود.

وی با بیان اینکه ما نیز  در ادامه، صورت جلسه را انجام دادیم و بر اساس دستور قضایی این فرد را به پلیس اتباع بیگانه و اطلاعات منتقل کردیم، گفت: بعد از این امر ما دیگر از سرنوشت این جوان اطلاعی نداشتیم.

این منبع آگاه با اشاره به اینکه وظیفه و حد اختیارات ما نیست که این فرد را تحویل کمپ بدهیم، تصریح کرد: در این راستا دادستان دستور دادند که این فرد تحویل پلیس اطلاعات استان داده شود.

وی با بیان اینکه ما بعدا متوجه شدیم که این جوان تحویل اردوگاه استان مرکزی داده شده و از آنجا به کشور افغانستان فرستاده شده است، گفت: بعدا ما فهمیدیم که این جوان از استان ایلام بوده که قصد مسافرت به سمت مشهد را داشته است.

بنابر این گزارش، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی لرستان این خبر را تکذیب و فرمانده انتظامی خرم آباد نیز در این رابطه اظهار بی اطلاعی کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha