با کمک خیرین؛

یک گام مهم برای اشتغال‌زایی‌ زنان روستایی برداشته شد 

نخستین گام برای اشتغال‌زایی زنان روستای مولاآباد کشاری توسط خیرین برداشته شد.
یک گام مهم برای اشتغال‌زایی‌ زنان روستایی برداشته شد 

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از خیرین چندماه گذشته مواد غذایی و بسته لوازم التحریر را در روستای مولا آباد کشاری در استان سیستان و بلوچستان توزیع کردند و با توجه به اینکه عمده خانوارها زنان سرپرست خانوار بودند مقرر شد چگونگی کمک به ایجاد اشتغال زنان روستایی بررسی شود تا مددجویان این منطقه در طی یک بازه زمانی از طریق ایجاد شغل‌های محلی به خودکفایی برسند.

پس از بررسی های اولیه توسط موسسه خادمین امام علی(ع) و شناسایی ظرفیت های اقتصادی و توانمندی های زنان روستا تصمیم گرفته شد در گام نخست با همکاری اساتید طراحی و دوخت لباس و با کمک خیرین کلاس‌های آموزشی در روستای مولا آباد کشاری برگزار کند.

این دوره‌های آموزشی به منظور اشتغالزایی و افزایش میزان درآمد خانوار در روستاها از هشتم آذر ماه هفته گذشته آغاز شد و تا تکمیل دوره آموزشی ادامه خواهد داشت. در این کلاسهای آموزشی، برای استفاده از توانایی و هنر زنان بلوچی در«سوزن دوزی»، در طراحی و دوخت لباس، برنامه آموزشی شرکت کنندگان تنظیم شده است. 

همچنین با کمک خیرین چرخ خیاطی، لوازم و تجهیزات طراحی، دوخت و دوز تهیه شده بود که بعد از اتمام اولین دوره آموزشی به زنان صاحب مهارت و پیشرو، چرخ خیاطی ارائه شد. برنامه کلاسهای آموزشی از سوی اساتید طراح و دوزنده در روستای مذکور، ادامه خواهد داشت.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha