زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی کمک هزینه اسکان موقت دریافت کردند

تهران - ایرنا - رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، تاکنون تعداد دو هزار و ۶۴۸ نفر از زلزله زدگان استان آذربایجان شرقی متقاضی دریافت کمک‌ هزینه اسکان موقت بوده‌اند که تعداد دو هزار و ۶۲۹ نفر آن را دریافت کرده‌اند.
زلزله‌زدگان آذربایجان‌شرقی کمک هزینه اسکان موقت دریافت کردند

اسماعیل نجار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار بحران ایرنا با اعلام این مطلب افزود: بر اثر وقوع زلزله هفدهم آبان ۹۸ در استان آذربایجان شرقی به تعداد پنج هزار واحد مسکونی و تجاری روستایی در ۱۰۶ روستا از شهرستان‌های میانه و سراب خسارت وارد شد که از این میان تعداد سه هزار واحد مسکونی نیازمند بازسازی و تعداد دو هزار واحد نیاز به تعمیر دارند.

وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات ارزیابی شده دریافتی از مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی، تعداد روستاهای آسیب‌دیده در شهرستان میانه ۶۱ روستا و شهرستان سراب ۴۵ روستا و در مجموع ۱۰۶ روستا ثبت و گزارش شده که تعداد واحدهای روستایی نیازمند بازسازی در شهرستان میانه ۲ هزار و احد و در شهرستان سراب هزار واحد و در مجموع سه هزار واحد است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور توضیح داد: همچنین تعداد واحدهای آوار برداری شده در شهرستان میانه ۷۹۷ واحد و در شهرستان سراب ۵۸۹ واحد و در مجموع هزار و ۳۸۶ واحد است.

نجار اضافه کرد: تعداد واحد معرفی شده به بانک نیز در شهرستان میانه ۴۴۰ واحد و در شهرستان سراب ۱۰۰ واحد و در مجموع ۵۵۰ واحد است.

معاون وزیر کشور گفت: تعداد عقد قرارداد با بانک در شهرستان میانه ۲۲۰ مورد و در شهرستان سراب ۱۰۰ مورد و در مجموع ۳۲۰ مورد بوده است.

وی افزود: همچنین اکنون عملیات احداث ۲۴۹ اتاقک به مساحت ۱۲ متر مربع اتمام یافته، تعداد ۶۰ دستگاه کانکس بجای اتاقک تحویل متقاضیان شده و تعداد ۲۳۷ دستگاه کانکس سیار به مناطق آسیب‌دیده ارسال شده است.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

در زمین لرزه ۵ و ۹ ریشتری ۱۷ آبان حدود پنج هزار واحد مسکونی روستایی در شهرستانهای میانه و سراب تخریب شده و یا خسارت دید.

این زمین لرزه پنج فوتی و حدود ۶۰۰ مصدوم داشت که فقط ۳۲ نفر از مصدومان در بیمارستان ها و مراکز درمانی بستری و بقیه به صورت سرپایی درمان شدند.

مرکز زمین لرزه نیز روستای «ورنکش» در ۲۰ کیلومتری شمال شهر میانه و در دامنه جنوبی ارتفاعات «بزقوش» بود.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha