در گفتگو با مهر مطرح شد؛

تعیین وثیقه ۸۰۰ میلیونی برای مرخصی هنگامه شهیدی

وکیل مدافع هنگامه شهیدی از تعیین وثیقه ۸۰۰ میلیونی برای موکلش خبرداد.
تعیین وثیقه ۸۰۰ میلیونی برای مرخصی هنگامه شهیدی

مصطفی ترک همدانی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت هنگامه شهیدی گفت: برای موکلم وثیقه ۸۰۰ میلیونی تعیین شده است.

وی افزود: در صورت تأمین وثیقه مذکور، موکل تا فردا ظهر آزاد شده و به مرخصی بیاید.

این و کیل دادگستری تصریح کرد: ارائه مرخصی به موکل در راستای بخشنامه اخیر ریاست قوه قضائیه در رابطه با شیوع بیماری کرونا است.

پنجم تیر ماه سال گذشته بود که دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای از دستگیری شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: متهم مذکور که تحت تعقیب قضائی بوده، توسط مأمورین پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن از دید مأمورین استفاده می‌کرد دستگیر و به زندان معرفی شد.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان سابق تهران هم در تیر ماه سال گذشته، در پاسخ به سوالی درباره علت بازداشت هنگامه شهیدی و آخرین وضعیت پرنده قبلی وی گفت: ایشان چند ماهی متواری بود و همان طور که در شبکه‌های مجازی می‌دیدم هر روز اهانت‌های آشکاری به دستگاه قضائی و مسئولینش می‌کرد، به جای اینکه خود را معرفی کند توییت های بسیار مجرمانه‌ای منتشر می‌کرد. امروز در جزیره کیش درحالی که مدعی بود تا تغییر مسئولان دستگاه قضائی خود را معرفی نخواهد کرد، دستگیر شد. این نشانه اقتدار پلیس ماست که به همه متهمان می‌گوید دست از اقدام مجرمانه بردارند. وی پرونده سنگین در دستگاه قضائی دارد. امیدواریم که زودتر به دادگاه ارسال شود.

اردیبهشت امسال بود که وکیل شهیدی اعلام کرد: رأی دادنامه بدوی عیناً تأیید شده است که حسب آن موکل به مجموعاً ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شده بود. لازم به ذکراست از این میزان، ۷ سال و نیم آن قابل اجرا بود.موکل یک محکومیت دیگر هم مبنی بر ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور و استفاده از فضای مجازی و ورود به دسته جات سیاسی راهم دارد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha