۲۱ تن مواد مخدر در پایتخت کشف شد

تهران- ایرنا- رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت با تاکید بر مبارزه قاطع با سوداگران مرگ اعلام کرد: از ابتدای سال تاکنون ۲۱ تن و ۴۹۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در تهران کشف شده است.
۲۱ تن مواد مخدر در پایتخت کشف شد

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی پلیس پایتخت، سرهنگ «عبدالوهاب حسنوند» با بیان اینکه عزم پلیس در مبارزه با سواداگران مرگ جدی و برابر قانون قاطع و شدید است، گفت: هیچ نقطه‌ای از شهر تهران برای جولان قاچاقچیان موادمخدر امن نیست، چرا که با همت و تلاش کارکنان خدوم و اشرافیت اطلاعاتی که مجموعه پلیس دارد، متهمان مواد مخدر در کوتاه‌ترین زمان دستگیر می‌شوند.

وی همچنین از اجرای طرح مبارزه با موادمخدر در محلات خبر داد و بیان کرد: در راستای پاک سازی محلات و نقاط آلوده به تهیه و توزیع موادمخدر، با اجرای ۴۱۶طرح محله محور و ارتقاء امنیت اجتماعی تاکنون ۱۶هزار و ۹۲۷ خرده فروش دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۱ تن و ۴۹۴ کیلوگرم انواع موادمخدر در شهر تهران کشف و در این رابطه ۴۷۸ قاچاقچی مواد افیونی دستگیر شدند.

وی ادامه داد: از طرح های مهم پلیس مبارزه با مواد مخدر در سال جاری می توان به طرح ظفر که تاکنون سه مرحله آن انجام پذیرفته و طرح دره فرحزاد که با تعامل و همکاری دستگاه های ذیربط همچون شهرداری، قوه قضائیه و ...در حال ایجاد تغییرات فیزیکی همچون راه سازی و ایجاد زیر ساخت های لازم جهت جلب مردمی به این منطقه از تهران را داریم و در این راه با اخذ مجوزهای قانونی نسبت به تخریب بافت های غیرمجاز و اغلب حاشیه رودخانه که مامن و پناهگاهی برای تجمع معتادان شده بود اقدام شده است.

حسنوند افزود: ناگفته نماند که این پلیس همچنین از سال گذشته با اجرای پاک سازی منطقه شوش و هرندی تاکنون با اجرای طرح های متعدد و تقریبا یک روز در میان اجازه بازگشت معتادان متجاهر به این منطقه را نداده است و در این اثنا تاکنون ۹۵باب منزل فروشنده مواد باحکم قانونی پلمب شده اند.

وی با بیان اینکه از خرده فروشان قریب به ۲ هزار و ۵۶۳ کیلوگرم موادمخدر کشف شده است، تصریح کرد: در این مدت ۲ هزار و ۶۴ دستگاه خودرو و هزار و ۲۹ دستگاه انواع موتورسیکلت از قاچاقچیان موادمخدر و سوداگران مرگ توقیف شده است.

سرهنگ حسنوند با اشاره به انهدام ۶۳ باند قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون، خاطرنشان کرد: دراین مدت ۴۸ هزار و ۹۴۴ معتاد پرخطر از سطح معابر شهر تهران جمع آوری که از این تعداد۸ هزار و ۳۱۹ نفر پالایش، ۱۹هزار و ۶۲۰ نفر تحویل گرمخانه  خاوران و یک هزار و ۴۴۷ تبعه کشورهای خارجی و ۱۹ هزار و ۵۵۸ نفر از معتادان نیز تحویل مراکز بازپروری شدند که این مهم بیانگر افزایش ۴۲ درصدی جمع آوری معتادان متجاهر شهر تهران نسبت به مدت مشابه پارسال است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فاتب با قدردانی از همکاری و مشارکت مردم در این امر، گفت: مبارزه با موادمخدر در شهر تهران بنا به تدابیر فرمانده انتظامی تهران بزرگ و براساس پاسخگویی به دغدغه و مطالبات به حق پایتخت نشینان صورت می گیرد، چرا که توفیقات پلیس در این عرصه با مشارکت همه جانبه مردم محقق شده است.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha