سرهنگ موسوی خبر داد

سرقت طلا از فامیل برای خرید ماشین و وسایل خانه

رئیس کلانتری ۱۵۱ یافت آباد از دستگیری یک جوان و مادرش در ارتباط با سرقت طلاجات به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان در محدوده این کلانتری خبر داد.
سرقت طلا از فامیل برای خرید ماشین و وسایل خانه

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ حمیدرضا موسوی درباره جزئیات این خبر گفت: چندی پیش در پی مراجعه شهروندی به کلانتری مبنی بر سرقت ۱۵۰ میلیون تومانی سرقت طلا رسیدگی به این موضوع در دستور کار قرار گرفت و در تحقیقات اولیه مشخص شد متهم بدون اینکه قفل در تخریب شود مستقیم به سمت محل نگهداری طلاجات این منزل رفته است.

وی ادامه داد: مأموران با توجه به این موضوع، تصاویر دوربین‌های مداربسته اطراف محل سرقت را مشاهده کردند و با مشخص شدن سارق که با لباس تیره و کلاه نقابدار اقدام به سرقت کرده بود شاکی را نیز در جریان موضوع قرار دادند؛ نکته جالب توجه این بود که متهم با کلید در خانه را باز کرده بود.

این مقام انتظامی تصریح کرد: به این ترتیب ظن مأموران به سوی این رفت که به احتمال زیاد سرقت توسط یکی از آشنایان این خانواده انجام شده است و با بررسی موضوع مشخص شد مرد جوانی از آشنایان این خانوادگی که اتفاقاً پیش از این سرقت از وضعیت مالی خوبی برخوردار نبوده یکباره اقدام به خرید خودرو و تعویض وسایل منزل کرده است.

وی افزود: با زیر نظر گرفتن این مظنون به زودی مشخص شد او به همراه مادر خودش اقدام به فروش طلا به طلافروشی‌هایی در محله فلاح تهران که در آن نیز ساکن بود کرده است و به این ترتیب حکم جلب این فرد توسط مقام قضائی صادر شد و عوامل عملیات کلانتری با اعزام به محل سکونت متهم در همانجا شروع به تحقیقات کردند.

سرهنگ موسوی اضافه کرد: این جوان ۲۵ ساله با شروع بازجویی‌ها صراحتاً به جرم خود اعتراف کرد و گفت یک شب اقدام به سرقت کلید منزل کرده و در یک روز مناسب که از عدم حضور افراد خانواده مطلع بوده اقدام به سرقت کرده است.

وی ادامه داد: متهم طلاجات سرقتی را در تشک مبل خانه پنهان کرده و آنها را تکه تکه به فروش می‌رساند و برای اینکه طلافروشی‌ها به او مشکوک نشوند با مادرش اقدام به فروش طلاجات می‌کرد که در ادامه متهم ۲۵ ساله پرونده به همراه مادرش دستگیر و به مقام محترم قضائی معرفی شدند.

کلانتر محله یافت آباد در انتها به شهروندان توصیه کرد: توصیه می‌کنم قفل‌های منزل را به صورت دوره‌ای عوض کنید و علی الخصوص زمان گم شدن کلیدها حتماً قفل خانه را تعویض کنید تا بعداً به این نوع اتفاقات دچار نشوید و به طلافروش‌ها نیز توصیه می‌شود با فاکتور کالا خرید و فروش انجام دهند.

برچسب‌ها و کلیدواژه‌ها

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha