"کرونا" خطرناک‌تر است یا سوانح رانندگی؟!/ مرگ روزانه ۴۸ ایرانی در معابر و جاده‌‌های کشور!

به طور میانگین در ایران روزانه ۴۸ نفر بر اثر سوانح رانندگی جان باخته و حدود ۳ هزار و ۳ نفر مصدوم می‌شود! چند وقت دیگر تب و تاب اخبار کرونا و تلفات ناشی از ویروس به پایان می‌رسد اما باید پرسید که تلفات ناشی از سوانح رانندگی نیز به پایان خواهد رسید؟!
 "کرونا" خطرناک‌تر است یا سوانح رانندگی؟!/ مرگ روزانه ۴۸ ایرانی در معابر و جاده‌‌های کشور!

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ بر اساس آمار اعلام شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور، در 10 ماه گذشته از سال جاری، 14 هزار و 800 نفر (11 هزار و 505 نفر مرد و سه هزار و 295 نفر زن) در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند و 307 هزار و 333 نفر (218 هزار و 945 مرد و 88 هزار و 379 زن) نیز مصدوم شدند.

با تقسیم این رقم (تعداد متوفیان و مصدومان حوادث رانندگی در 10 ماه سال 98) بر تعداد روزهای گذشته از آن می‌توان گفت که به طور میانگین روزانه 48 نفر بر اثر سوانح رانندگی جان باخته و حدود 3 هزار و 3 نفر مصدوم شده‌اند.

طبق این آمار به طور مثال در استان فارس در 10 ماه سال 98، یک هزار و 104 نفر، در استان تهران یک هزار و 79 نفر و در استان خراسان رضوی یک هزار و 25 نفر در سوانح رانندگی به کام مرگ رفته‌اند!

از طرفی دیگر بنابر آمار رسمی وزارت بهداشت، طی  یک ماه گذشته از شیوع کرونا در کشور، 291 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان‌باخته‌اند یعنی به طور میانگین روزانه حدود 14 نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مقایسه این دو رقم با یکدیگر نشان می‌دهد متاسفانه با وجود آمار بسیار بالای فوتی‌های روزانه در تصادفات جاده‌ای، هیچ اعتنایی به این آمار بالای تلفات نمی‌شود اما آمار تلفات حدود 2 درصدی از مبتلایان به کرونا به‌شدت باعث ایجاد ترس و وحشت در بین مردم شده است.

باید به طور قطع گفت آمار تکان‌دهنده جان‌باختگان سوانح رانندگی هیچگاه به آن اندازه برای مردم ترسناک نبوده در صورتیکه، شیوع ویروس کرونا با تلفات بسیار کمتر، واهمه‌ شدیدی بین مردم ایجاد کرده البته این نکته حائز اهمیت است که برای کاهش شیوع این بیماری و به صفر رساندن تلفات ناشی از آن نیز تدابیر بهداشتی لازم باید جدی گرفته شود.

به هر حال چند وقت دیگر تب و تاب اخبار کرونا و تلفات ناشی از ویروس به پایان می‌رسد اما باید پرسید که تلفات ناشی از سوانح رانندگی نیز به پایان خواهد رسید؟! و اینکه آیا مردم مانند جدی گرفتن ویروس کرونا، رعایت نکات ایمنی در حین رانندگی را نیز جدی می‌گیرند یا خیر؟

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha