آخرین اقدامات آتش‌نشانی در خصوص ضدعفونی پایتخت

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ضدعفونی نقاط پرتردد پایتخت به‌صورت مستمر خبر داد.
آخرین اقدامات آتش‌نشانی در خصوص ضدعفونی پایتخت

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ضد عفونی کردن نقاطی از پایتخت همچنان مثل روزهای گذشته در دستور کار این سازمان قرار دارد. به همین جهت روزانه حدود ۵۰۰نفر از آتش‌نشانان تهران حدود ۲۰۰ نقطه از پایتخت را ضدعفونی می‌کنند.

وی ادامه داد: ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی و برخی مناطقی که محل تردد شهروندان است هر روزه ضد عفونی می‌شود که هر نفر از نیروها در حدود سه تا چهار ساعت اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با تاکید بر اینکه بر اساس هماهنگی‌های انجام شده طی روزهای گذشته مناطقی از جمله خیابان آزادی، محله ستارخان و.. نیز ضدعفونی شدند، گفت: شب گذشته نیز مناطق جنوبی تهران از جمله خیابان فداییان اسلام، خیابان شهید رجایی با دستگاه جدید پاشش محلول ضدعفونی سازمان آتش نشانی تهران ضدعفونی شد.

ملکی درباره دستگاه پاشش محلول ضدعفونی که اخیراً توسط معاونت فنی توسعه سازمان آتش نشانی تهران ساخته شده است نیز گفت: با توجه به  لزوم سرعت بخشیدن به ضدعفونی کردن معابر شهری و اماکن عمومی، تحقیقاتی از سوی کارشناسان فنی حوزه معاونت فنی و توسعه سازمان در جهت ساخت تجهیزات جدید و قوی‌تر برای کار ضدعفونی انجام گرفت و نسبت به تغییر کاربری و ارتقای برخی از دستگاه‌های موجود اقدام شد.

وی ادامه داد:‌ در همین راستا محاسبات مهندسی، نصب و راه‌اندازی سیستم‌های پاشش صنعتی که ساخت داخل کشور است نیز در معاونت فنی توسعه سازمان آتش نشانی صورت گرفت و در نهایت این دستگاه با پیشرانه سیستم انتقال قدرت و پاشش جدید ارتقا پیدا کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه این دستگاه از ترکیب چند دستگاه مختلف صنعتی از جمله دستگاه فن دمنده دو حالته با پیشرانه الکتریکی، دستگاه موتور فن‌های دمنده صنعتی و مخزن محلول است که روی خودرو سنگین آتش نشانی قرار گرفته است، گفت: این دستگاه با ارتفاع پاشش ۶ متری توان پاشش کالیبره شده ۱۰۶ لیتر بر دقیقه محلول ضدعفونی را دارد.

به گفته وی این دستگاه به‌صورت دو طرفه می تواند عملیات پاشش محلول ضدعفونی را به طول ۲۰ متر و در مجموع ۴۰ متر انجام دهد.

ملکی در پایان با بیان اینکه ساخت این دستگاه موجب می‌شود که نیروی انسانی کمتری برای ضدعفونی معابر شهری به کار گرفته شود،اظهارکرد: می‌توان کار ضد عفونی در سطح شهر را بسیار وسیع با سرعت بالا و دقیق‌تر انجام داد.

انتهای پیام

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت سایت حوادث، در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.captcha