حوادث

به‌روزترین و معتبرترین سایت و مجله خبری حوادث ایران و جهان
پوشش کامل اخبار حوادث از تمام خبرگزاری‌ها و پورتال‌های خبری

23 بهمن 1402 - 14:55

۲۳ درصد فوتی‌های تصادفات تهران پراید سوار هستند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران از افزایش آمار فوتی های پایتخت بر اثر سوانح رانندگی خبر داد.

به گزارش رکنا، ابوالفضل نیکوکار معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران با تاکید بر پیشگیری از وقوع تخلفات رانندگی ، افزود: بیشترین تلفات ناشی از تصادفات در دنیا خارج از شهرها رخ می‌دهد اما در استان تهران بیشترین متوفیان مربوط به شهر تهران است که ۲۳ درصد آمار فوتی‌ها نیز مربوط به استفاده‌کنندگان از پراید هستند.
با وجود تکمیل بانک اطلاعات رانندگان حادثه‌ساز و ارسال پیامک‌های هشدار همچنین اجرای ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اقدامات مراجع ذیربط برای پیشگیری از تخلفات رانندگی اجرایی نشده است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران تصریح کرد: نظام حکمرانی بر راه‌ها و جاده‌ها مدون، کامل و جامع نیست و حاکم بر راه‌ها و جاده‌ها نیز مشخص نیست و همه قوانین، مقررات، دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های مربوط به وظایف و تکالیف ۳۲ دستگاه است که حول 3 محور انسان، خودرو و جاده می‌شود که همگی مربوط به نظام حکمرانی است.
نیکوکار با بیان اینکه در ترویج فرهنگ ترافیکی و آموزش موفق نبوده‌ایم، اظهار داشت: در شهر تهران از قانون‌گریزی به سمت قانون‌ستیزی در حرکت هستیم که در این زمینه بر آسیب شناسی آموزش رانندگی در آموزشگاه‌ها تاکید می‌شود.
 

نظرات و دیدگاه‌ها
هیچ نظری برای این خبر ارسال نشده است؛
شما نفر اول باشید.
آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
Captcha

جدیدترین خبرهای تصادفات